ایرنا/ استاندار فارس با بیان اینکه رئیس جمهوری بنای تخت جمشید را یادگار هنرمندانه و با عظمت تمدن ایران برشمرد، گفت: توصیه ایشان این است که از این میراث فرهنگی به شدت مراقبت شود و در این زمینه بودجه ای نیز به استان فارس اختصاص یافت.

محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس با بیان اینکه حریم ممنوعیت ساخت و ساز و فعالیت اقتصادی در تخت جمشید باید به روشنی مشخص شود بیان داشت: برخی از ساکنان روستای کناره در نزدیکی تخت جمشید در سفر رییس جمهوری این موضوع را مطرح کردند و باید با بررسی کارشناسی روشن شود که حریم ممنوعیت همان ۵ کیلومتر است یا کمتر و بیشتر، این موضوع در فعالیت های اقتصادی و تامین معیشت ساکنان این روستا موثر است.
ایمانیه افزود: رییس جمهوری دستور داد که این حریم به صورت علمی و قانونی مشخص شود تا آسیبی به تخت جمشید نخورد در عین حال ساکنان این روستا و روستاهای اطراف با بهانه های غیر علمی صدمه نخورند و آسیب نبینند.
استاندار فارس افزود: این موضوع باید در اماکن حاشیه حرم مطهر حضرت شاهچراغ نیز لحاظ شود، در بازدیدهایی که از این منطقه صورت گرفت متاسفانه برخی منازل و اماکن به بهانه میراثی بودن مانع از توسعه این منطقه شده است، در این منازل حتی یک کاشی که سابقه فرهنگی و میراث داشته باشد هم وجود ندارد،  برای ۲۰۰ خانه موجود در این منطقه مقرر شده هیات کارشناسی تشکیل شود و موضوع را بررسی کند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online