صدا و سیما/ کارشناس هواشناسی استان یزد، از کاهش تدریجی دمای استان از فردا تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: پایان هفته ای سرد در انتظار استان خواهد بود.

سیدعباس میرحسینی، کارشناس هواشناسی استان یزد اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در چند روز آینده صاف تا کمی ابری و برای امروز افزایش دما پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه از سه شنبه تا آخر هفته جاری کاهش دما در پیش داریم افزود: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش سرعت باد، گاهی وزش باد نسبتاً شدید با احتمال گرد و خاک پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی استان گفت: دمای هوای امروز شهر یزد در گرمترین ساعت به ۳۳ درجه و در خنکترین ساعت به ۱۵ درجه بالای صفر می‌رسد.
وی در خصوص هشدارهای این سازمان به کشاورزان و دامداران برای پایان هفته پیرامون پیش بینی و آماده سازی سیستم های گرمایشی عنوان کرد: کشاورزان از هرگونه عملیات باغی به ویژه کوددهی و آبیاری پرهیز کرده و از روشن کردن وسایل گرمایشی که موجب بیداری درختان می شوند خودداری کنند.
میرحسینی تصریح کرد: دامداران وسایل گرمایشی را برای متعادل کردن دمای نگهداری دام های تازه متولد شده آماده سازی کنند و با توجه به وزش باد از شعله افکنی در محیط دامداری خودداری نمایند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: در پایان هفته جاری و اوایل هفته آینده دمای شبانه در نواحی سردسیر استان به نزدیک صفر درجه نیز می‌رسد.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today