تسنیم/ مدیرعامل آب منطقه‌ای استان البرز از کاهش ۳۰درصدی باران‌های پاییزی در البرز و کشور نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: میزان ذخیره آب سد طالقان افت محسوسی داشته است.

گودرز نجفیان، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به کاهش نزولات جوی و تبعات این کاهش بارندگی در استان البرز اظهار کرد: کاهش بارندگی محسوسی در استان البرز در ماه‌های گذشته وجود داشته است؛ این کاهش بارندگی در استان سبب کاهش منابع آبی زیر زمینی شده است.
وی از اعمال محدودیت برای محصولات کشاورزی پرمصرف در بحث آب نیز خبر داد و گفت: حتی ممکن است جلوی کشت دوم این محصولات در استان البرز نیز گرفته شود تا با بحران کم‌آبی مواجه نشویم.
نجفیان در مورد کاهش آب سدهای استان البرز خاطر‌نشان کرد: متأسفانه شرایط جوی خوبی از لحاظ بارشی در طالقان نداریم و آب سد طالقان افت کرده است و علت آن کاهش 40 درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته و کاهش 50درصدی ورودی سدهاست.
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان البرز در مورد میزان آب سد کرج به‌نسبت سال گذشته عنوان کرد: آب سد کرج نیز به‌میزان 25 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است ‌و متأسفانه امسال با خشکسالی مواجه هستیم.
وی در مورد مقایسه بارش باران در سال جاری و سال قبل تصریح کرد: بارش‌های پاییزی در زمان حاضر 30 درصد زیر خط نرمال است و در زمستان همچون پارسال بحران کم‌آبی را شاهد هستیم و متأسفانه کشور و البرز در آستانه خشکسالی است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday