ایرنا/ نخستین المپیاد آزاد مهارت در رشته طلا و جواهر با حضور نمایندگانی از ۲۷ استان کشور، به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در زاهدان آغاز شد.

خداداد اولیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته جواهرسازی برای اولین بار با رقابت ۳۱ استان و با حضور داوران ممتاز کشوری و اتحادیه طلا و جواهر سیستان و بلوچستان از امروز دوشنبه تا ۲۸ مهر ماه در زاهدان آغاز به کار کرد.
وی با بیان اینکه شرکت کنندگان از ۲۵ مهرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی وارد سایت مسابقات شدند، گفت: ۶ کارشناس از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سه داور با تجربه داوری در مسابقات بین المللی کازان روسیه، یک کارشناس مسوول و سه نفر ناظر در این مسابقات حضور دارند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: برگزیدگان این مسابقات به مرحله مسابقات جهانی در کشور چین اعزام می شوند.
وی ادامه داد: همزمان با این المپیاد نمایشگاهی از دستاوردهای طلا و جواهر سیستان و بلوچستان برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده است.
اولیائی گفت: همچنین در حاشیه این مسابقات نمایشگاهی از صنایع غذایی و دستاوردهای مهارتی و صنایع دستی استان و موسیقی محلی نیز در حال برگزاری است.
وی افزود: در حاشیه این مسابقه ورکشاپ های کارآفرینی برگزار می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این مسابقات از ساعت هشت صبح تا ۱۲ و ۴۵ دقیقه و عصرها از ساعت ۱۴ تا ۱۷ و ۱۵ دقیقه برگزار می شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today