صدا و سیما/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: بیش از یک میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق ناوگان حمل و نقل در این استان جابجا شده است.
 
نورالله دلخواه، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام بیان داشت: سیمان، گندم و انواع مصالح ساختمانی بیشترین  میزان کالا‌هایی بوده که در این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شده است.
وی اضافه کرد: این میزان کالا(یک میلیون تن) توسط ۶۳ هزار و ۵۱۱ سرویس(بارنامه) در سطح استان ایلام جابجا شده است.
دلخاه تاکید کرد: با هدف کنترل و نظارت بر عملکرد شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل در جلسات کمیسیون‌های مواد ۱۱ و ۱۲ استان ایلام تاکنون به ۳۵ مورد پرونده تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقلی رسیدگی شد که ۱۴ مورد جریمه نقدی، ۱۷ مورد از آن‌ها برائت و ۲ مورد قطع خدمات یک ماهه و ۲ مورد تذکر کتبی صادر شده است.
وی یادآور شد: در صورت مشاهده تخلف، متخلفان به کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات سازمان راهداری معرفی و برابر ضوابط با آن‌ها برخورد خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام عنوان کرد: مردم می‌توانند از طریق شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و یا تلفن گویای ۱۴۱ شکایات خود را جهت پیگیری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام منعکس نمایند.
۵۳ شرکت حمل و نقل کالا در استان ایلام فعال هستند و بیش از سه هزار دستگاه کامیون نیز کار جایجایی کالا‌ها را انجام می‌دهند.
حدود هفت هزار راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول بکار هستند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/