ایسنا/ مدیر توزیع برق پلدختر از کشف و ضبط ۴۴ دستگاه ماینر در این شهرستان خبر داد.

محمدطاها متش‌پور، مدیر توزیع برق پلدختر بیان داشت: سال جاری که اوج بحران صنعت برق بود توزیع برق پلدختر جهت مقابله با رمز ارزهای غیرقانونی که از شبکه‌های برق‌رسانی سوء استفاده می‌کردند بیش از ۴۵ عملیات بازرسی در معیت ضابطین قضایی و اکیپ‌های عملیاتی در سطح شهرستان انجام داد.
وی تصریح کرد: طی این عملیات‌های انجام شده توزیع برق شهرستان پلدختر ضمن نا امن کردن شرایط موجود برای سوءاستفاده کنندگان شبکه‌های برق‌رسانی موفق به کشف و ضبط ۴۴ دستگاه ماینر غیرمجاز در منازل مسکونی مشترکین شد.
وی افزود: در این راستا با همکاری مراجع قضایی و انتظامی پرونده‌های قضایی جهت سیر مراحل قانونی تشکیل و مورد پیگیری قرار گرفت.
مدیر توزیع برق پلدختر خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود برق این شرکت راهکارهایی در جهت کاهش مصرف برق در سطح شهرستان به عمل آورد که از جمله آن بازدید مستمر از ادارات جهت ترغیب کارکنان و همشهریان به کاهش مصرف برق بود.
این مسئول گفت: در این راستا همکاری همه‌جانبه امام‌جمعه، فرماندار و دادستان شهرستان در جهت اجرای طرح‌های کاهش بار و شرکت در بازدیدها که نشان از دغدغه‌مندی و افق دید وسیع این بزرگان دارد جالب توجه است.
متش‌پور اضافه کرد: همچنین اخذ تفاهم‌نامه با کشاورزان و صنایع جهت اعمال تخفیف در بهای برق مصرفی در صورت کاهش مصرف برق در زمان اوج بار، از جمله این اقدامات بود که با استقبال بی‌سابقه همشهریان فهیم پلدختری مواجه شد و در نتیجه آن مبلغی بالغ‌ بر ۲۰ میلیارد ریال تخفیف در صورتحساب این مشترکین اعمال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در راستای برق‌رسانی‌های روستایی عملیات برق‌رسانی به روستاهای شهید شکرا... و پشت تنگ در حال انجام است و همین‌طور اصلاح شبکه روستاهای باغ گل گل، طالقانی، اسلام‌آباد، چم مورت و هلوش انجام گرفته است، افزود: در این مدت نزدیک به ۳۰۰۰ دستگاه کنتور عادی و دیماندی تست و ۳۰۰ دستگاه لوازم اندازه‌گیری معیوب و دستکاری شده تعویض شده، همچنین ۸۱ انشعاب غیرمجاز شناسایی و اصلاح شده است.
مدیر توزیع برق پلدختر بیان کرد: از دیگر اقدامات این مدیریت در سال ۱۴۰۰ می‌توان به ۲۶ مورد رفع حریم شبکه ۲۰ کیلوولت، نصب ۲۱ دستگاه ترانس هوایی جهت بهبود ضعف ولتاژ مشترکین، به میزان ۲۵۰ کیلومتر تعمیر شبکه فشار متوسط و ۶۰ کیلومتر تعمیر شبکه فشار ضعیف، تعمیر ۱۷۶ دستگاه ترانس هوایی و نصب و تعمیر نزدیک به ۳۳۱۶ مورد چراغ روشنایی در معابر شهری و روستایی جهت بالا بردن امنیت عمومی اشاره کرد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy