صدا و سیما/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: شرکت سرمایه گذار آزادراه زنجان - تبریز به تعهدات خود در خصوص آسفالت و بهسازی این مسیر ارتباطی؛ عمل نمی‌کند.

عبدالحسین علی اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار کرد: آزادراه زنجان - تبریز پروژه‌ای مشارکتی بوده که در سال‌های قبل از ۱۳۸۰ با مشارکت بانک ملی، صادرات و رفاه کارگران بوده است. سرمایه گذار آزادراه زنجان - تبریز به تعهدات خود عمل نمی‌کند. 
وی افزود: به نمایندگی از این سه بانک شرکت ملی آزادراه زنجان - تبریز با سهم مشخص بانک‌ها و وزارتخانه‌ها تأسیس‌شده است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: این شرکت بر اساس تعهدات خود باید بعد از ۱۲ سال روکش اساسی آسفالت در این آزادراه را انجام می‌داد.
به گفته‌ی علی‌اکبری، در زمان حاضر پنج سال از این ۱۲ سال سپری‌شده و متأسفانه تاکنون شرکت ملی آزادراه زنجان - تبریز به تعهدات خود عمل‌نکرده است.
وی افزود: با توجه به این که پروژه آزادراه زنجان به تبریز مشارکتی است، سازمان راهداری نیز به لحاظ قانونی نمی‌تواند منابع را در آن نگه‌دارد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت:بابت نگهداری این مسیر ارتباطی ۱۵ درصد از درآمد عوارضی را به‌منظور انجام عملیات جاری اعم از لکه‌گیری، ساماندهی علائم و فعالیت‌های زمستانی، به راهداری استان زنجان تخصیص می‌دهند.
به گفته علی‌اکبری، این ۱۵ درصد جوابگوی روکش‌های آسفالت در آزادراه زنجان - تبریز نبوده و اجرای این عملیات نیز جزو تعهدات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیست.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه جلسات ۲ پیمانکار انتخاب کردیم و قرارداد یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی منعقد کردیم، اما تاکنون در خصوص پیش‌پرداخت این قرارداد بانک سرمایه‌گذار مبلغی پرداخت نکرده است.
این مسئول افزود: ۹۰ کیلومتر از آزادراه زنجان - تبریز در حوزه استان زنجان قرار دارد که در زمان حاضر ۳۰ درصد از این مسیر خرابی‌های شدید دارد.
وی گفت: از طرفی نیز فصل کاری در استان محدود است که چنانچه به تعهدات خود عمل نکنند به حتم هم پاسخگو هستند چراکه با فرارسیدن فصل زمستان نارضایتی‌هایی خواهیم داشت.
به گفته علی‌اکبری، در این مسیر‌های ارتباطی خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان در اوایل صبح و بعد از ناهار، با سرعت‌بالا حادثه‌ساز می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بر اساس آمار بیشترین فوتی‌های ناشی از تصادفات استان در آزادراه‌های زنجان است.

 
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today