ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه تاکنون سه الگو برای بازگشایی حضوری مدارس اعلام شده است، گفت: مدارس روستایی و عشایری، مدارس ۳۰ نفره و کارگاه‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای از اول مهر سال جاری حضوری فعالیت دارند و از ابتدای آبان ماه تمام مدارس زیر ۳۰۰ نفر این استان بازگشایی می‌شوند.

احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: دانش آموزان برای حضور در کلاس های درس به صورت تفکیکی در گروه های ۱۰ تا ۱۵ نفره تقسیم می شوند و به صورت روزهای زوج و فرد و صبح و عصر در مطالب درسی ارائه شده در مدارس به صورت حضوری استفاده خواهند کرد.
وی افزود: دانش آموزان اول ابتدایی باید هفته ای یک بار در مدرسه حضور داشته باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه سال تحصیلی در این استان با شعار "تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقا کیفیت" آغاز شده است، تصریح کرد: امیدواریم به تدریج به سمت بازگشایی حضوری مدارس برویم.
وی اظهار کرد: سال گذشته با آموزش مجازی پای کلاس درس به سایر اعضای خانواده نیز باز شد و والدین در این زمینه همراهی و همکاری خوبی داشتند و نگذاشتند آموزش تعطیل شود.
اسکندری نسب با اشاره به اینکه از نیمه آبان تمام مدارس استان کرمان و کشور بازگشایی می شوند اظهار داشت: در دستورالعمل جدید ستاد کرونا رنگ بندی در این زمینه شرط نیست و با الگوی مذکور می توان کلاس ها را به صورت حضوری اداره کرد.
اسکندری نسب گفت: ۷۱ درصد دانش آموزان استان کرمان تا روز گذشته واکسن کرونا تزریق کرده اند و واکسیناسیون فرهنگیان نیز انجام شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: اولویت ما حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان است؛ اما تعطیلی مدارس آسیب های روحی و جسمی بسیاری در پی داشته و طی پژوهشی که سال قبل داشتیم، بیش از ۱۵ درصد دانش آموزان چاقی مفرط دارند که درخواست می شود اولیا در راستای رفع این مشکل همکاری کنند تا بتوانیم با رعایت فاصله گذاری در کلاس درس و محیط مدرسه، فعالیت حضوری مدارس را از سر بگیریم.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar