ایرنا/ سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: فرونشست زمین می‌تواند به خطری بالقوه برای ۱۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال و توزیع برق در این منطقه تبدیل شود.

محمدرضا نوحی، سخنگوی صنعت برق استان اصفهان اظهار کرد: جایگزینی هر دکل انتقال برق که براثر هر حادثه ای سقوط کند دست کم به یک ماه زمان نیاز دارد و در بیشتر موارد با سقوط یک دکل از خط، بقیه دکل‌های آن خط نیز به‌صورت زنجیره ای سقوط می‌کنند. 
وی ادامه داد: بازرسان شرکت برق منطقه ای اصفهان اولین گزارش‌های فرونشست را در محل استقرار دکل‌های فشار قوی، دو سال پیش اعلام کردند و از همان زمان کارشناسان بهره برداری با همکاری گروه مطالعات ژئوتنیک و زمین شناسی بررسی لازم را برای استحکام دکل‌ها انجام دادند و تاکنون هیچ واژگونی دکل براثر فرونشست زمین در استان گزارش نشده است.
نوحی افزود: در ۱۰ سال گذشته به علت کاهش قابل توجه بارش‌ها و برداشت‌های بیش از اندازه از آب‌های زیرزمینی، چالش رانش زمین که سال‌های پیش در مناطق تحت پوشش شرکت برق منطقه ای اصفهان وجود داشت به چالش فرونشست تبدیل شده است.
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال و توزیع در مناطق تحت پوشش شرکت برق منطقه ای اصفهان وجود دارد که سالانه دو بار به صورت "پیمایشی" و "صعودی" بررسی می‌شوند.
وی تاکید کرد: همه جوانب ایمنی خطوط انتقال و توزیع از جمله تهدیدات فرونشست زمین بررسی و برای رفع مشکل به کارشناسان مربوطه منتقل می‌شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today