ایرنا/ مدیرکل استاندارد اصفهان گفت: بیشترین پرونده‌های تخلف در بخش استاندارد در این استان مربوط به مصنوعات طلا، مواد غذایی و بعد از آن بخش مصالح ساختمانی است.

محمود فرمانی، مدیرکل استاندارد اصفهان اظهار کرد: بازرسان و کارشناسان استاندارد به طور مرتب از واحدهای صنفی بخش‌های مختلف در طول سال بازدید و موارد تخلف را شناسایی می‌کنند که بیشترین تخلف‌های گزارش شده مربوط به مواد غذایی، مصنوعات طلا و واحدهای زرگری و مصالح ساختمانی است.
وی از جمله تخلف‌های مشاهده شده در زمینه مواد غذایی را تولید بدون نشان استاندارد یا با کیفیت پایین‌تر از سطح استاندارد و استفاده از مواد غیر مجاز عنوان و ابراز کرد: با توجه به اهمیت کیفیت در مواد غذایی به‌منظور تامین سلامتی مردم، پرونده‌های تخلف در این بخش با حساسیت زیادی پیگیری و با متخلفان برخورد می‌شود.
فرمانی با بیان اینکه تولید غیر مجاز و بدون نشان استاندارد یا با کیفیت پایین تر از استاندارد نیز از جمله تخلف‌های ثبت شده در زمینه مصالح ساختمانی است، اضافه کرد: داشتن نشان استاندارد برای مصالح ساختمانی مختلف مانند شن و ماسه، تیرچه و آجر از اهمیت خاصی برخوردارست و از نظارت بر واحدهای تولیدی فعال در این بخش غفلت نمی‌کنیم.
مدیرکل استاندارد استان اصفهان خاطرنشان کرد: در زمینه مصنوعات طلا و واحدهای زرگری نیز عمده تخلف‌های مربوط به عیار پایین‌تر از استاندارد ملی و نداشتن کُد ساخت است.
وی با تاکید بر اینکه فروش مصنوعات طلای خارجی در طلا فروشی‌ها ممنوع است، تصریح کرد: مصنوعات طلای تولید داخل نیز باید دارای کُد ساخت باشد که در اصفهان با حرف انگلیسی " ای "(E) آغاز می‌شود.
فرمانی گفت: پرونده‌های تخلف استاندارد در کمیسیون ماده ۴۲ (حقوقی استاندارد) با حضور مسوولانی از اداره کل استاندارد استان، دادستانی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف اصفهان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهد هرگونه تخلف در زمینه کالای غیر استاندارد، آن را از شماره تلفن ۱۵۱۷ گزارش کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today