تسنیم/ نادیده انگاری و بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی، آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در ایلام زنگ خطر پیک ششم کرونا را در ایلام به صدا در آورده است.

هرچند اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه به جد در دستور کار مسئولان استانی برای مهار کرونا قرار دارد اما نادیده انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی، آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در  ایلام زنگ خطر پیک ششم کرونا  را در ایلام به صدا در آورده است.
تغییر وضعیت دو شهرستان آبدانان و دره شهر از وضعیت زرد به نارنجی، افزایش آمار مرگ‌های ناشی از کرونا نمونه‌هایی از زنگ خطر پیک ششم کرونا در استان ایلام است.

افزایش آمار فوت شدگان ناشی از کرونا در ایلام
محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان "پیک ششم کرونا  در ایلام، دور از انتظار نیست" به افزایش شهرستان‌های نارنجی ایلام اشاره و بیان داشت: تعداد شهرستان‌های در وضعیت نارنجی ایلام به 5 شهرستان رسیده است در حالی که دو شهرستان از این 5 شهرستان قبلاً در وضعیت زرد بوده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، افزایش آمار فوت شدگان را یادآور و گفت: مجموع فوتی های استان نیز  هزار و 103 نفر است.
وی خاطر نشان کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی  رعایت نشود پیک ششم کرونا در استان ایلام حتمی است و امواج سهمگین آن مردم استان را گرفتار خواهد کرد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/