ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: با اجرای ۲ پروژه تماشاخانه بیجار و آمفی تئاتر روباز کامیاران، از سال گذشته تاکنون ظرفیت‌ سالن‌های نمایش در استان به هفت هزار صندلی افزایش یافته است.

عبیدالله رستمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: احداث پنج تماشاخانه با سالن چند منظوره در شهرهای مریوان، سقز، بیجار، دیواندره، کامیاران و قروه از سال ۹۷ تاکنون یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این اداره کل بوده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه تماشاخانه در شهرستان کامیاران سال گذشته به بهره‌برداری رسید، افزود: احداث پلاتو در شهرستان‌های بیجار و دیواندره به اتمام رسیده است و به زودی افتتاح می‌شوند.
رستمی یادآور شد: اجرای این پروژه در شهرهای سقز و مریوان هم بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پایان سال شاهد افتتاح پلاتوهای این دو شهر هم باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: طی یک سال اخیر با افتتاح آمفی تئاتر روباز شهر کامیاران و تماشاخانه بیجار که در هفته جاری انجام می‌شود یک هزار و ۱۳۰ صندلی به ظرفیت سالن‌های نمایش در استان افزوده شده است.
وی گفت: در مجموع با افتتاح این دو پروژه ظرفیت سالن‌های نمایش در تماشاخانه‌ها و مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان به هفت هزار صندلی افزایش پیدا کرده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online