تسنیم/ نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بر تقویت «محبت، شکرگذاری و گذشت و ایثار» تأکید کرد و گفت: روحانیون از گسترش تفرقه جلوگیری و وحدت در جامعه خصوصا بین شیعه و سنی را تقویت کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان اظهار کرد: طلبه‌ها وضع مالی آنچنانی ندارند اما همواره تقوا و علم به جامعه می‌آموزند.
وی با اشاره آیه 14 سوره صف، خطاب به علما و همه انسان‌های شایسته گفت: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ؛ ای اهل ایمان، شما هم یاران خدا باشید کمااینکه همواره هدفمان تبلیغ دین و هدایت انسان‌ها به راه راست است.
وی با بیان اینکه ما طلبه شدیم که عَلَم دین را بلند کنیم، تصریح کرد: طلبه‌های شیعه و سنی علی‌رغم اینکه وضع مالی آنچنانی ندارند اما تقوا و علم به جامعه می‌آموزند، بنابراین به فرموده قرآن انصار الله باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر تقویت «محبت، شکرگذاری و گذشت و ایثار» تأکید کرد و افزود: گرچه امروزه به دلیل برخی بی تدبیری‌ها و فشارهای بیرونی دچار مشکل اقتصادی هستیم اما در کشور رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه دلسوزان و دوستداران نظام در صدد اعتلای دین و حل مشکلات مردم هستند.
پورذهبی با یادآوری اینکه فتنه 88 کاری به شیعه و سنی نداشت بلکه کسانی بودند که قبلا در کشور همه کاره و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، کشور را به لبه پرتگاه بردند؛ اظهار کرد: هرگاه ممکن است یک نفر ناآگاهانه و به خاطر رسیدن به مطامع شخصی عَلَم تفرقه را بردارد، باید که علما بلافاصله واکنش نشان دهند و با گذشت و ایثار از گسترش تفرقه جلوگیری و وحدت را تقویت کنند.
وی بر ضرورت تقویت تقوا، همدلی، یکدلی و ارتقای علم علما تأکید و بیان کرد: روحانیون در موضع‌گیری‌ها نگاهشان به رهبر معظم انقلاب و دولتمردان باشد کما اینکه ما نیز همواره نگاهمان به شیعه  و سنی یکی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان از راه‌اندازی و از سر گیری فعالیت مجدد مدرسه شهید شیخ‌الاسلام سنندج، مریوان و سقز به منظور ارتقا سطح علمی علما خبر داد و عنوان کرد: با تربیت نیروی انسانی باسواد و ارتقای سطح علمی می‌توان به تفکر سلفی، تکفیری و سایر نحله های انحرافی پاسخ داد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به حملات تروریستی داعش به مساجد افغانستان و کشتار نمازگراران واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد: گرچه از ابتدای تاریخ تاکنون انسان‌های بی‌گناه زیادی توسط دشمنان اسلام، گروه‌های تکفیری و داعش به شهادت رسیده‌اند اما اتفاقات اخیر داعشی‌ها حرکتی ضدانسانیت بود و با هیچ قاعده و قانونی همخوانی ندارد.
پورذهبی از روحانیون خواست در هر جایی که مشکل، پیشنهاد و انتقادی داشتند به بنده منعکس کرده تا با همکاری یکدیگر آن را برطرف کنیم کمااینکه همواره پاسخگوی تماس تلفنی و درخواست ملاقات این عزیزان بوده‌ام.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه بنده با نیت خدمتگزاری و گره‌گشایی از مشکلات مردم و تبعیت از منویات پروردگار و رهبری به کردستان آمده‌ام، خطاب به علما یادآور شد: امیدواریم در کنار یکدیگر، استان کردستان را با علم، معنویت و تقوا به کشور نشان داده تا کردستان همواره مرکز وحدت بماند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online