ایرنا/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: آمار ابتلای روزانه به کرونا در استان طی مهرماه جاری نسبت به شهریور گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است.

دکتر علی فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان روز دوشنبه بیان کرد: طی هفته های گذشته روند ابتلا به کرونا در استان با شیب نزولی همراه بوده و اکنون ثابت شده است.
وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر نسبت به ماه گذشته، آمار ابتلا، بستری و فوتی در استان کاهشی بوده است بطوریکه اکنون روند بستری در استان ۴۵ درصد کاهش یافته و به متوسط روزانه ۱۴۴ نفر رسیده است.
فرهادی با بیان اینکه در این مدت فوت ناشی از کرونا در استان نیز به ۵۰ درصد کاهش رسیده تصریح کرد: در صورت بی توجهی به لزوم واکسیناسیون افراد و نقض پروتکل های بهداشتی احتمال شروع موج ششم در لرستان وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه تنها راه مبارزه با کرونا واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است ادامه داد: در صورت شیوع  موج ششم، شرایط بحرانی در لرستان رقم خواهد خورد بنابراین واکسیناسیون گسترده مانع افزایش تعداد بستری و فوتی می شود.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: یک میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در این استان دارای شرایط تزریق واکسن کرونا هستند که تاکنون ۳۳.۵ درصد این جمعیت با دریافت هر ۲ دُز، به طور کامل واکسینه شده‌اند.
تعداد قربانیان کرونا در لرستان تاکنون به ۲ هزار و ۵۵۶ نفر و مجموع مبتلایان نیز به ۱۸۸ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است.
هم اکنون وضعیت کرونایی شهرستان‌ های ازنا، دورود، چگنی، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و رومشکان زرد و خرم‌آباد، پلدختر و بروجرد همچنان نارنجی می
باشد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy