همشهری آنلاین/ فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام ۱۰۷ باند سرقت در پایتخت خبر داد و گفت: در این راستا ۸۷۶ سارق دستگیر شدند.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه چهارمین طرح کاشف پایتخت اظهار کرد: ۳۲۰ عملیات هماهنگ توسط پلیس آگاهی و پیشگیری طی ۴۸ ساعت گذشته برای مقابله با سارقان منزل در تهران و سایر نقاط کشور اجرا شد و ۸۷۶ سارق دستگیر، ۷۲۰ فقره سرقت منزل و بیش از هزار فقره اموال مسروقه نیز کشف شد.
وی درباره تعداد و نوع اموال مسروقه و مکشوفه توسط پلیس، گفت: ۳ کیلوگرم طلا، ۱۰۰ عدد تلفن همراه، ۲۰ عدد لپ‌تاپ، ۸۰ دستگاه تلویزیون، ۴۰ عدد تابلو هنری و دهها فقره اسناد و مدارک اعم از شناسنامه، کارت ملی و شناسنامه از مخفیگاه سارقان کشف شد.
رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه بیشترین اموال مکشوفه متعلق به حوزه ارز و طلا بود، افزود: در این طرح ۱۰۷ باند منهدم شد و نکته مهم اینکه ۶۳ درصد افراد دستگیرشده، سابقه‌دار هستند.
رحیمی گفت: در این طرح ۲۱ سارق حین سرقت دستگیر شدند و بیشتر این متهمان با ماموران پلیس درگیر شدند، اما مقتدرانه با آن‌ها برخورد شد. به نحوی که در ۱۰ مورد، تیراندازی بین مأموران و سارقان صورت گرفت.
وی به دستگیری ۳۰ مالخر هم اشاره کرد و توضیح داد: رویکرد جدید پلیس با متهمان در اجرای ماموریت‌ها، موضوع‌محور است و به صورت جدی با بحث سرقت در حال اجرای برنامه‌های خود هستیم.
رحیمی به سارقان هشدار داد: سارقی که در تهران سرقت می‌کند، بداند که در هر جای ایران باشد، دستگیر خواهد شد. به طوری که در چند عملیات طرح کاشف متهمان را در شهرهای مرزی کشور دستگیر کردیم و تحویل مراجع قانونی دادیم.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran