ایسنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از واگذاری اراضی دیم روستاها به فارغ التحصیلان دانشگاهی و بومیان روستاها خبر داد.

غلامرضا هوایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: ما به متقاضیانی که خواهان فعالیت در اراضی دیم هستند کمک می کنیم تا تولیدات محصولات خود را بدین وسیله افزایش دهند.
وی به ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه خراسان شمالی در حوزه روستایی اشاره کرد و افزود: روستاهای استان خراسان شمالی توپوگرافی بسیار خوبی دارند که قابلیت سرمایه گذاری و معرفی دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع گردشگری در روستاهای استان نیز تاکید کرد: متاسفانه در حوزه معرفی ظرفیت‌های گردشگری روستاهای استان آن طور که باید کار نکرده و از اقدامات ساده به راحتی عبور کردیم.
هوایی همچنین گفت: دولت در خراسان شمالی روستاهای استان را گازدار کرده و در حال حاضر بین ۷۰ تا  ۸۰ درصد روستاها نیز با کمی شرایط متفاوت دارای آب هستند، راه‌های روستایی نیز تا حد زیاد پیشرفته که نشان‌دهنده اقدامات انجام گرفته در روستاها است.
وی تصریح کرد: دولت محدودیت‌های خاص خودش را برای این اقدامات دارد اما فعالیت های خوبی برای روستاییان انجام شده تا این افراد بتوانند از پتانسیل های منطقه خود برای بهره مندی بیشتر از پتانسیل ها و حضور گردشگران استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از نبود بازارچه های فروش تولیدات روستایی در استان نیز انتقاد کرد و افزود: بازارچه های محصولات روستاییان، سبب جذب مسافران می شود که بهبود وضعیت اقتصادی را به دنبال دارد، لذا فرمانداران به این موضوع ورود کنند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today