ایسنا/ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دو قابلیت مهم استان مرز و دریاست و اگر اعتقاد داریم که برای توسعه استان باید از این قابلیت‌ها استفاده شود باید شاهراه ارتباطی مناسب بین مرز و دریا ایجاد شود و این نیازمند راه‌آهن و جاده‌های استاندارد است.

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روال عادی و نگاه های معمول در تخصیص بودجه و اعتبار نه‌تنها در سیستان و بلوچستان جواب نمی‌دهد بلکه شکاف موجود بین استان و سایر استان‌ها را بیشتر می کند.
وی گفت: راه مسیر توسعه و پیشرفت و پشتیبان تمام فعالیت های حوزه کسب و کار است و تا زمانی که راه مناسب نداشته باشیم هیچ امکان و مزیتی نخواهیم داشت.
استاندار تصریح کرد: تا زیرساخت راه نباشد، قطعاً امکان راه اندازی کارخانه و بهره برداری از معادن میسر نخواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: روال های عادی و نگاه های معمول در تخصیص بودجه و اعتبارات در این استان این عقب ماندگی تاریخی را جواب نمی دهد و شکاف ها را بیشتر می کند و باید با اعتبارات خارج از روال معمول این عقب ماندگی را جبران کنیم.
وی خطاب به مدیران دستگاه‌های متولی، تاکید کرد: به ارقام و اعتبارات معمول اختصاصی قانع نشوید و ارقام انفجاری و ماورایی را مطالبه کنید.
مدرس خیابانی گفت: در حالی که هیچ شاهراه اصلی در استانهایی مثل تهران، شیراز و اصفهان و کرمان یک بانده نیست؛ اما شهروندان سیستانی و بلوچستان به جاده های استاندارد دسترسی ندارند و آمار بالای تصادفات جاده ای در استان رخ می دهد.
وی ادامه داد: این روند تخصیص اعتبار باعث می شود که در استان های دیگر جاده های دو لاین به چهار لاین افزایش یابد و خط ریل و برگردان آن تا درب کارخانه امتداد یابد در حالی که این استان ابتدایی ترین شاخص راه و جاده را ندارد.
استاندار تاکید کرد: هیچ قطعه ای از مسیر میلک تا چابهار نباید در حال مطالعه باشد و باید همه قطعات باقی مانده تحت پیمان بروند.
استاندار از مدیران دستگاه های مسکن و شهرسازی، برنامه و بودجه، حمل و نقل جاده ای، صنعت، معدن و تجارت خواست تا با تاکید بر لزوم برخورداری و دسترسی مردم به جاده های استاندارد و ضرورت راه استاندارد به عنوان  پیش نیاز توسعه اقتصادی و تجاری و لزوم اتصال منطقه آزاد چابهار به منطقه آزاد سیستان، مطالبه‌گری جدی از سازمان برنامه و بودجه کشور برای اختصاص ردیف اعتباری خاص در حوزه راه استان داشته باشند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today