ایرنا/ بهره‌برداری از ۱۳۲ خانه در روستای ریکان، آغاز عملیات اجرایی ۱۵۰ خانه در روستای جنت‌آباد و تحویل ۲۲ هزارمین خانه در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن چنداب روز دوشنبه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مسئولان استان سمنان در سه روستای گرمسار انجام شد.

علیرضا فلاحی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در این مراسم اظهار کرد: از ۱۳۲ خانه در روستای ریکان با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بهره‌برداری شد.
وی افزود: از مجموع ۱۳۲ خانه ساخته شده برای قشر کم‌درآمد جامعه، ۱۰۰ واحد مسکونی با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال برای محرومان، ۲۸ خانه برای خانوارهای دارای ۲ عضو معلول و بیشتر و چهار واحد مسکونی با اعتبار ۲ میلیارد ریال برای خانوارهای ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی است.
وی یادآور شد: طرح تامین مسکن برای خانواده های نیازمند و فاقد سرپناه مناسب براساس تفاهم نامه مشترک بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری سمنان ساخته شد.
فلاحی اضافه کرد: به خانواده های واجد شرایط معرفی شده از طرف بهزیستی برای ساخت مسکن مقاوم یک فقره تسهیلات یک میلیارد ریالی با سود بانکی پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ۸۵۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه امضا شده و برای تأمین مسکن ایتام به متقاضیان واجد شرایط که از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) وبهزیستی معرفی می‌شوند یک فقره تسهیلات بانکی یک میلیارد ریالی با سود بانکی ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ساله و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

تحویل ۲۲ هزارمین خانه در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن
مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: افتتاح و بهره برداری ۲۲ هزارمین واحد طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در روستای چنداب شهرستان گرمسار انجام شد.
فلاحی افزود: توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های دولتمردان و برنامه‌ریزان روستایی است و بر همین اساس طرح‌های متنوعی در قالب برنامه‌های توسعه به وسیله دولت‌ها به اجرا درآمد که طرح ویژه بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از مهمترین این طرح‌ها در کشور است.
وی بیان کرد: طرح بهسازی خانه روستایی در سال 1384 با سقف ۵۰ میلیون ریال در سراسر استان سمنان به وسیله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد و در سال ۱۴۰۰ پرداخت تسهیلات به سقف یک میلیارد ریال رسید.
وی اضافه کرد: تمامی روستاها و شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر برای احداث واحدهای مسکونی مشمول دریافت تسهیلات یک میلیارد ریالی می‌شوند.
فلاحی خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار و ۱۹۰ خانه با پرداخت این تسهیلات در استان سمنان ساخته شد.

آیین کلنگ زنی و آغاز ساخت ۱۵۰ خانه روستایی در جنت‌آباد گرمسار
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: ۱۵۰ خانه روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در روستای جنت آباد شهرستان گرمسار با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بهره برداری شد.
وی افزود: برای تامین مسکن خانواده های نیازمند و فاقد سرپناه مناسب پیرو تفاهم نامه مشترک امضا شده بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری سمنان عملیات ساخت ۱۵۰ خانه روستایی در جنت‌آباد گرمسار آغاز شد.
وی تصریح کرد: در این طرح به خانواده‌های دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر، خانواده های محروم فاقد مسکن مناسب با اولویت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی برای ساخت واحد مسکونی یک فقره تسهیلات یک میلیارد ریالی با سود بانکی پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ۳۰۵ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور تکریم حجت الاسلام محمد بارانی و معرفی حجت الاسلام غلامرضا عبدوس به عنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان و افتتاح طرح‌های عمرانی به‌مدت ۲ روز به استان سمنان سفر کرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today