صدا و سیما/ دو ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه امروز پرداخت شد.

عبدعلی ناصری، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: در تاریخ ۱۸ مهرماه تصمیم بر این شد که شرکت توسعه نیشکر، مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه را به عهده بگیرد تا اقدامات مربوط به واگذاری نهایی انجام شود.
ناصری افزود: صورتجلسه‌ای توسط معاون اول رئیس جمهور تنظیم شد و به امضای دادستان کل کشور و همه مسئولان ذیربط از جمله وزیر جهاد کشاوزی، اقتصاد و... رسید.
وی ادامه داد: در ۱۹ مهرماه حکم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت نیشکر هفت تپه صادر شد و ۲۰ مهرماه نیز در محل دفتر مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه، این اعضا معرفی شدند.
ناصری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ ماه حقوق معوق(تیر و مردادماه) کارگران نیشکر هفت‌تپه به آن‌ها پرداخت شده است و براساس قول داده شده از اول تا ۵ آبان، حقوق مهرماه کارگران نیز به آن‌ها پرداخت خواهد شد.
وی افزود: همچنین حقوق شهریورماه را نیز در آبان ماه پرداخت خواهیم کرد و از اول آذر، کارگران با روال عادی سایر کارگران حقوق خود را دریافت خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: از کارگران نیشکر هفت‌تپه درخواست داریم کار خود را طبق برنامه مدیران شرکت نیشکر هفت‌تپه انجام دهند. هدف ما ایجاد تولید بیشتر شرکت است تا بتواند خود شرکت پاسخگوی تامین هزینه‌های خود باشد.
ناصری افزود: در برنامه داریم تا در مدت دو سال از نظر هزینه و تولید شرکت نیشکر هفت‌تپه را در وضعیت سر به سر قرار دهیم و از سال سوم به بعد به سوددهی برسیم.
وی ادامه داد: اورهال کارخانه نیشکر هفت تپه آغاز شده است و قطعات در حال تعمیر و نصب هستند. در بحث کشت نیز تا ۱۵ آبان هرآنچه که بتوانیم کشت خواهیم کرد و امیدواریم به سطح یک هزار هکتار برسیم.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی برای اورهال کارخانه، برنامه برداشت از ابتدای دی ماه خواهد بود. با توجه به اینکه برآورد تولید نی کارخانه حدود ۳۰۰ هزار تن است ظرف مدت ۴۰ تا ۵۰ روز برداشت به اتمام خواهد رسید.

 
 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today