باشگاه خبرنگاران/ انتشار فایل صوتی یکی از مداحان تبریزی که در آن ظاهرا به اهالی هنر خصوصا تئاتر توهین کرده است موجی از انتقادات و حواشی را در فضای مجازی به همراه داشته است.

از روز گذشته صفحات فضای مجازی مردم تبریز مملو از حواشی اظهارات جنجالی یکی از مداحان شهر است. ابراهیم رهبر، از مداحان با سابقه تبریز گویا در یکی از جلسات هفتگی هیئت خود، درباره آداب حضور در مجلس امام حسین(ع) در بخشی از سخنانش به اهالی هنر خصوصا تئاتر توهین علنی و آشکار کرده است.
فایل صوتی او در فضای مجازی دست به دست می‌شود و همین اظهارات موجی از واکنش‌ها را به همراه داشته است. بسیاری از هنرمندان و بازیگران تئاتر این سخنان را دور از شان هنر، مداح اهل بیت و مجلس امام حسین(ع) دانسته اند. واکنش‌ها به سخنان توهین آمیز آقای رهبر در بین هنرمندان تبریزی تند بوده است.
مداح تبریزی پس از انتشار فایل صوتی و انتقاد گسترده در فضای مجازی، ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای گفته است: این فایل صوتی به صورت کاملا ناشیانه‌ای تقطیع شده و مربوط به چند سال پیش است.
وی همچنین در بیانیه خود نوشته است، هیئتی که در آن مداحی می‌کند همواره میزبان هنرمندان بوده است. او در پایان بیانیه خود تقطیع سخنان را کاری غیر اخلاقی و ناجوانمردانه دانسته است.
بیانیه ابراهیم رهبر پس از انتشار نیز با واکنش‌هایی همراه بود. برخی دیگر از هنرمندان این بیانیه را نادرست دانسته و خواستار عذرخواهی وی شدند و گفته اند کار سختی نیست که بجای فرار رو به جلو، عذرخواهی ساده انجام داد. برخی دیگر نیز گفته اند منتظر پخش فایل صوتی غیر تقطیع شده هستیم تا مشخص شود که آیا توهینی صورت گرفته است یا خیر.
چه این این فایل صوتی مربوط به گذشته باشد یا روز‌های اخیر و چه تقطیعی در کار باشد یا نه، ایجاد دوقطبی در موضوعات مختلف همواره باعث رنجش خاطر و اختلاف است. گویا در این موضوع نیز برخی از طرفداران بی منطق و تندرو هر دو طرف مورد بحث، قصد دارند از آب گل آلود ماهی گرفته و به اختلاف پیش آمده دامن بزنند هرچند که در صورت اثبات واقعی بودن سخنان مداح تبریزی، عذرخواهی و دلجویی از اصحاب هنر اولین و بدیهی‌ترین اقدام به نظر می‌رسد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today