باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در پی فوت هشت بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار قربانیان در استان کرمان به چهار هزار و ۸۳۸ نفر رسید.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۲۸۲ نفر است.
وی با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستری هستند، افزود: ۱۵۵ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۹ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۲ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۶۷ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و ۱۹ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.
شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۴۰ هزار و ۸۶۲ نفر اعلام کرده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۱ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۳۰ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۴ مورد از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان، سه مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و سه مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده، هشت نفر در سنین ۱۸، ۴۹، ۵۰، ۶۲، ۷۶، ۷۷، ۸۱ و ۹۱ در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان جان خود را از دست داده اند که چهار نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دو نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و یک نفر از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.
شفیعی افزود: در مجموع، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان چهار هزار و ۸۳۸ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به آمار واکسن تزریق شده در استان کرمان از ابتدا تا ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۰ پرداخت و تصریح کرد: طی مدت یاد شده، یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۵۱ واکسن در نوبت اول و ۸۹۹ هزار و ۸۳۰ واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar