صدا و سیما/ سه باب کتابخانه تا پایان امسال در شهرستان‌های کنگاور، هرسین و اسلام آباد غرب افتتاح و به مجموع کتابخانه‌های استان افزوده می‌شود.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه بیان داشت: از این تعداد دو باب کتابخانه در شهرستان‌های اسلام آباد غرب و روستای فش در کنگاور با پیشرفت ۹۸ درصد در حال اتمام است.
معصومه حسنی خونسار افزود: با مشارکت خیر شهرستان هرسین یک ساختمان با مساحت ۶۵۰ متر مربع و زیربنای ۳۴۰ مترمربع نیز به اداره کل کتابخانه‌های استان واگذار شده است تا به عنوان کتابخانه عمومی "خانه رحیمی" به منابع کتاب و تجهیزات کتابخانه‌ای تجهیز و مورد استفاده قرار گیرد.
وی اعتبار هزینه شده برای ساخت کتابخانه عمومی در شهرستان کنگاور را ۸۷۵ میلیون تومان از اعتبارات دولتی و در شهرستان اسلام آباد غرب نیز ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌های یک خیر عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: ساختمان کتابخانه عمومی در روستای فش شهرستان کنگاور با مساحت ۶۰۰ متر مربع و زیربنای ۳۲۰ مترمربع از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۱  آغاز شد.
در حال حاضر ۹۰ باب کتابخانه عمومی و ۱۸ کتابخانه مشارکتی در استان کرمانشاه فعال اند.
هم اکنون کتابخانه‌های عمومی استان در شهرستان‌های نارنجی و زرد فعال هستند و در شهرستان‌های با وضعیت قرمز فعالیت کتابخانه‌ها بصورت مجازی ادامه دارد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today