باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند سارقان کابل‌های فشار قوی در کنارک خبرداد.

مرتضی جوکار، جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند سارقان کابل‌های فشار قوی و کشف ۱۵ فقره سرقت در شهرستان کنارک خبر داد و اظهار کرد: در بازرسی از مخفیگاه و خودرو‌های اعضای این باند چهار تن کابل و سیم برق فشار قوی کشف شد.
وی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت کابل‌های فشار قوی در نقاط مختلف شهرستان‌های کنارک، چابهار و نیکشهر شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار پلیس استان در سه شهرستان قرار گرفت.
جوکار با بیان حساسیت ویژه پلیس و اقدامات شبانه روزی برای شناسایی و دستگیری سارقان، افزود: مأموران انتظامی شهرستان کنارک با گشت زنی‌های نامحسوس و رصد و فعالیت‌های اطلاعاتی، به دو دستگاه خودرو سواری نیسان و پژو ۴۰۵ با چهار سرنشین نزدیک یک دکل برق فشار قوی در حال قطع کردن کابل‌های برق فشار قوی بوده، مشکوک و به آن‌ها دستور ایست دادند.
جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متهمان پس از مشاهده پلیس به سمت بیابان‌های اطراف حوزه استحفاظی پاسگاه مومان در شهرستان کنارک متواری شدند، بیان کرد: ماموران انتظامی در اقدام سریع و به موقع، هر دو خودرو را متوقف و چهار سارق را نیز دستگیر کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودور‌های متوقف شده متهمان تعداد دو عدد سیم چین بزرگ و مقدار چهار تن کابل فشار قوی به ارزش هشت میلیارد ریال کشف شد.
جوکار بیان کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های تخصصی و فنی پلیسی به ۱۵ فقره سرقت کابل فشار قوی اعتراف کرده که پس از تشکیل پرونده قضایی تحویل مراجع قضایی شدند.
این مقام انتظامی در پایان گفت: با توجه به خطرات و زیان‌های این نوع سرقت برای مجرمانی که اقدام به سرقت کابل برق می‌کنند و آسیب‌های گسترده‌ای که به شبکه و تجهیزات برقی وارد می‌شود، پلیس به شدت با این جرایم برخورد قانونی خواهد کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today