باشگاه خبرنگاران/ وزیر نیرو امروز برای بازدید از سد تالوار، تصفیه خانه طرح آبرسانی به همدان، تصفیه خانه فاضلاب همدان و سد اکباتان به همدان سفر می کند.

منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از سفر وزیر نیرو امروز به استان خبر داد و در خصوص جزئیات این سفر گفت: در این سفر علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان همدان حضور پیدا می‌کند.
او با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به شهر همدان در حال اجرا است، افزود: محل اجرای این طرح شهرستان های‌همدان، بهار و کبودراهنگ است و در حال حاضر ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان تصریح کرد: این طرح از سال ۱۳۸۰ آغاز شده  و تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد و برای اتمام طرح ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
ستوده افزود: با اجرای این طرح آب دراز مدت ۱۲ شهر همدان، جورقان، مریانج، بهار، صالح آباد، لالجین، مهاجران، قهاوند، فامنین، کبودراهنگ، گل تپه و شیرین سو و ۱۵۹ روستا و پایگاه نوژه همدان تامین خواهد شد.
او تصریح کرد: این طرح دارای ۱۴۰ کیلومتر لوله گذاری است که ۱۲۲ کیلومتر آن انجام شده و تصفیه خانه آب شرب آن نیز ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today