باشگاه خبرنگاران/ با گذشت ۷۲ روز از آغاز به کار ششمین دوره‌های اسلامی شهر هنوز تکلیف ۱۴ شهردار استان مشخص نشده است.
 
طبق قانون اولین جلسه شورا‌های شهر ۱۴ مرداد ماه برگزار شده و شورا‌ها می‌بایست ظرف مدت یک ماه پس از اولین جلسه، شهرداران را به استانداری معرفی می‌کردند و استانداری موظف بود پس از ۱۰ روز بررسی رای بر تایید یا عدم تایید افراد معرفی شده بدهد.
عضو شورای شهر حاجی آباد گفت: جزو اولین شورا‌هایی بودیم که شهردار مورد نظر خود را به استانداری معرفی کردیم، اما متاسفانه علی رغم پیگیری های زیاد از دفتر امور شهری و استانداری، این مهم هنوز انجام نشده است.
عضو شورای شهر نهبندان هم گفت: ضرورت دارد با توجه به شرایط شهرهای استان، حکم شهرداران زودتر اعلام شود.
اعضای شورای شهر حاجی آباد هم از استانداری خواستند که دغدغه بیشتری نسبت به موضوع داشته باشند و شهردار تعیین تکلیف شود.
گزینه انتخابی شورای شهر بیرجند هم همچنان درانتظار تصمیم وزیر کشور است.
شهروند بیرجندی گفت: متاسفانه با وجود اینکه ۲ ماه ونیم از تشکیل شورای شهر بیرجند گذشته هنوز نتوانسته اند شهرداری انتخاب کنند.
فرهادی معاون هماهنگی امور استانداری خراسان جنوبی گفت: احکام ۱۷ شهردار در خراسان جنوبی امضا شده و در مرحله معرفی شهرداران در حوزه انتخابی خود هستند.
او افزود: از زمانی که شهردار توسط شورا معرفی می شود در استانداری ضوابط انتخاب شهردار معرفی شده را کنترل می‌کنند و استعلامات را از مراجع ذی صلاح اخذ میکنند و باعث طولانی شدن پروسه می‌شود.
با این حال معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری درمورد تاخیر به وجود آمده برای معرفی شهرداران و بلاتکلیف ماندن شهر می‌گوید این موضوع خاصی نیست و طبق روال عادی اداری انتخاب شهرداران در حال انجام است.
تا شهردار نباشد خیلی از برنامه‌ها قابلیت اجرا ندارند زیرا سرپرست اختیارات کافی ندارد و مصوبات بلند مدت قابلیت تصویب ندارد و مدیریت شهری بی متولی می‌ماند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today