ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از شناسایی ۸۱ هزار و ۴۵۲ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در این استان از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۶۲۵ نفر جان خود را از دست دادند.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: فوتی‌های کرونا در استان دو درصد مجموع مبتلایان را شامل می‌شود این در حالی است که نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور بیش از دو درصد است که نشانگر از مدیریت مطلوب استان در مواجهه با ویروس کرونا بوده است.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند که این افراد بیشتر شامل کسانی است که به هیچ یک از روش‌های درمانی پاسخ نمی‌دهند و یا دارای بیماری زمینه‌ای هستند.
شیرانی با بیان اینکه شیوع کرونا در استان همچنان کاهشی است، تصریح کرد: در برخی روزها روند کاهشی شیوع کرونا کند می‌شود اما در مجموع همچنان در شیب نزولی کرونا قرار داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از مراجعه ۷۵۳ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا به مراکر بهداشتی و درمانی استان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد آزمایش ۲۰۹ بیمار مثبت قطعی اعلام شد که ۵۲ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند و ۱۵۷ بیمار نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
وی روند واکسیناسیون علیه کرونا در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تا دو هفته آینده ۷۰ درصد جمعیت استان نسبت به ویروس کرونا به طور کامل ایمن می‌شوند اما با این وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday