ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: تزریق نوبت سوم واکسن کرونا با اولویت کادر درمانی و مجموعه شبکه بهداشت و درمان در این شهرستان آغاز شده است.

قاسم امینی، رئیس مرکز بهداشت مهاباد اظهار کرد: اعضای کادر درمانی بیمارستان و مرکز بهداشت که از دز دوم آنان ۶ ماه گذشته باشد، جهت ایمن سازی بیشتر باید نوبت سوم را نیز تزریق کنند. 
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ نفر در مهاباد دز سوم خود را نیز دریافت کرده اند، اضافه کرد: با توجه به احتمال شیوع پیک ششم طی ماه های آینده و همچنین اینکه کادر درمانی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار دارد، اولویت تزریق با مجموعه شبکه بهداشت و درمان است. 
رییس مرکز بهداشت مهاباد ابراز کرد: پروتکل های مربوط به تزریق دُز سوم به بیماران و افراد خاص نیز در دستور کار قرار دارد که پس از ابلاغ، اطلاع رسانی خواهد شد.
امینی با بیان اینکه واکسن کافی و مورد نیاز برای تزریق شهروندان موجود است، اظهار کرد: شهروندان بالای ۱۲ سال و مشمول دریافت واکسن کرونا در سریع ترین زمان ممکن باید نسبت به تزریق واکسن های دز اول و دوم خود اقدام کنند.
وی بیان کرد: طبق آخرین آمار تاکنون ۱۹۷ هزار و ۱۷ دز واکسن کرونا در این شهرستان به جامعه هدف تزریق شده که از این تعداد ۱۳۵ هزار و ۶۸۵ نفر دز اول و ۶۱ هزار نفر و ۳۰۲ نیز با دریافت دز  دوم علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today