باشگاه خبرنگاران/ رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بارش های امسال در استان تا دی ماه غالبا نرمال خواهد بود.

نخعی، رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان جنوبی بیان داشت: طبق نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، برای فصل پاییز و دی ماه امسال، بارش‌ها در سطح استان نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.
او افزود: با بررسی نقشه‌ها و مدل‌های اقلیمی مشخص شده است که از ۱۰ مهر ماه تا ۱۰ آبان، بارش‌ها در تمام استان نرمال خواهد بود.
نخعی با بیان اینکه از ۱۰ آبان ماه تا ۱۰ آذر میزان بارش‌ها در نواحی مرکزی و شمال شرقی استان کمتر از نرمال خواهد بود، اظهار کرد: شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، درمیان، قاین و زیرکوه بارش‌های کمتر از نرمال را در این مدت خواهند داشت.
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ۱۰ آذر تا دهمین روز از دی بارش‌ها به صورت نرمال در کل استان خواهد بود، ادامه داد: مدل‌های اقلیمی که کار پیش بینی بارش‌ها را انجام می‌دهند ۶۰ تا ۷۰ درصد قابلیت اطمینان دارند.
او گفت: میانگین بارش‌های استان در سال آبی گذشته ۶۱ میلی متر بوده است که نسبت به سال آبی ۹۸-۹۹، حدود ۶۲ درصد و نسبت به بلند مدت ۴۶ درصد کاهش داشته است.
نخعی تصریح کرد: بارش‌های پارسال در کل کشور ۵۱ درصد نسبت به سال ۹۸-۹۹ کاهش داشته است.
میزان بارش نرمال در خراسان جنوبی ۱۹.۶ میلی متر است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today