خانه ملت/ نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری نظام اسلامی، عدالت در توزیع ثروت برای مردم با مدیریت صحیح منابع خدادادی بوده، گفت: چرا باید درآمدهای بوشهر و مردم آن، هزینه کلانشهرها شده و در بیان مسئولان مرکزنشین محروم نامیده شوند.

عبدالکریم جمیری، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدوارم با عزم و اراده جدی برای علاج محرومیت های بوشهر در کنار نعمات بی شمار خدادادی، موجبات پیشرفت به حق مورد مطالبه مردم فراهم شود.
وی افزود: انتخاب شما در بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی که یأس و ناامیدی جامعه را فرا گرفته بود با همراهی مجلس انقلابی و هماهنگی با قوه قضاییه نویدبخش، امید را در دل‌ها زنده کرده است ولی استفاده از این فرصت تاریخی مسئولیت گرانی است که با به کارگیری نیروهای شایسته، کارآمد و انقلابی به معنای حقیقی کلام، تدوین برنامه های راهبردی و اجرای آنها با رعایت موازین حکمرانی صحیح ممکن خواهد بود.
وی در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس افزود: احساس مردم استان بوشهر با پیشینه درخشان مبارزات سیاسی و داشتن ذخایر فراوان خدادادی این است که در حق آنها و نظام جفا شده زیرا فلسفه شکل گیری نظام اسلامی، عدالت در توزیع ثروت برای مردم با مدیریت صحیح منابع خدادادی بوده و سوال مهم این است چرا این همه محرومیت در کنار این همه نعمت؟ و چرا باید درآمدهای استان و مردم آن، هزینه کلانشهرها شده و در بیان مسئولان مرکزنشین محروم نامیده شوند؟ منابع درآمد از ما و محرومیت برای ما؛ آسایش و رفاه برای مرکزنشینان که این عدالت نیست. بس است. امیدوارم در دولت قوی مردمی نگاه تغییر کرده و مردم بیش از این شاهد تبعیض و بی عدالتی در توزیع منابع نباشند.
جمیری ادامه داد: امروز آبروی نظام در گروی آن است که ایران اسلامی به کشوری آباد تبدیل شده و کار و ابتکار در آن همه گیر شده و زندگی مردم سروسامان یابد و فقر و محرومیت ریشه کن شود. قرار ما با مردم این نبود که امور بر مدار تبعیض ناروا بچرخد و مردم در پیچ و خم تصمیمات غلط و ناکارآمدی مدیران آزار ببینند. انقلابی عمل کنیم که هرکجا انقلابی عمل شد موفق بوده ایم.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکری خطاب به وزیر راه گفت: بوشهر همان استانی است که بیشترین خدمات را به توسعه کشور ارائه داده و اگر توجه جدی به تسریع انجام پروژه راه آهن بوشهر-شیراز، عمق بخشی به کانال بندری بوشهر، تسریع در اجرای طرح توسعه بنادر دیلم، تأکید بر اهتمام چند پروژه راه های مواصلاتی گناوه-دیلم مورد درخواست است چرا که حل این مسائل به رونق اقتصادی ملی می انجامد.
وی در ادامه خطاب به وزیر اقتصاد عنوان کرد: امتیازات تجاری، ساماندهی موضوع ته لنجی به عنوان تنها راه درآمد مردم شمال استان بوشهر و پرهیز از عنوان قاچاق به این فعالیت مجاز، هماهنگی دستگاه های نظارتی جهت عدم جلوگیری از جابجایی کالا در سطح استان و تکلیف باندها به استفاده بیشتر از منابع در جهت تولید مورد تقاضا است.


آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar