تسنیم/ به گفته مسئولان دانشگاه شهرکرد، کلاس‌های حضوری دانشگاه شهرکرد طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اولویت‌سنجی انجام شده، از ابتدای آبان‌ماه شروع خواهد شد.

این روزها دانشجویان با شنیدن خبر بازگشایی دانشگاه‌ها، به دنبال خبر دقیق و کامل از سوی دانشگاه‌های خود هستند، در فضای مجازی خبرهای زیادی در این مورد دست به دست می‌شود که باعث سردرگمی دانشجویان شده است.
براساس آخرین رنگ‌بندی‌های شهرستان‌های کشور نیمی از استان چهارمحال وبختیاری در وضعیت  زرد و نیمی دیگر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند، همچنین واکسیناسیون در بین جوانان به ویژه دانشجویان با استقبال زیادی همراه شده است، در استان بیش از 80 درصد مردم واکسن دز اول خود را تزریق کردند.
دانشگاه‌های استان چهارمحال وبختیاری، به ویژه دانشگاه شهرکرد، دارای تعداد زیادی دانشجوی غیربومی است، که با توجه به ظرفیت خوابگاه‌ها، بازگشایی دانشگاه را با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌کند، همچنین سلامت دانشجوها در شرایطی که تمهیدات لازم در دانشگاه‌ها انجام نشود به خطر می‌افتد و نگرانی خانواده‌ها را به همراه دارد.
از سویی دیگر آموزش‌های مجازی و برخط دانشجویان را در یادگیری دروس خود با چالش‌های زیادی همراه کرده است که رضایت‌بخش نیست، همچنین دروس عملی نیز به سختی می‌توان در آموزش‌های مجازی تدریس کرد که نیازمند برنامه‌های دقیق و تمهیدات لازم برای دانشجویان است.
حمدالله مشتاقی، معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد با اشاره به تشکیل جلسات مشترکی میان دانشگاه‌های استان، اظهار داشت: وزارتخانه تصمیم نهایی را برعهده دانشگاه‌های استان قرار داده است.
وی افزود: نسبت به دانشگاه شهرکرد تصمیم بر حضور مرحله‌ای دانشجویان در دانشگاه شده است، در مرحله اول دانشجویان تحصیلات تکمیلی و با اولویت، دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه حضور خواهند داشت.
مشتاقی با بیان اینکه آماده‌سازی بستر مناسب جهت حضور دانشجویان در حال انجام است، گفت: با تکمیل بسترسازی مناسب اعم از خوابگاه‌ها و غذاخوری‌ها، می‌توان از اول آبان‌ماه حضور دانشجویان دکترا در دانشگاه  اتفاق افتد.
معاون آموزش دانشگاه شهرکرد با اشاره به برنامه‌ریزی حضور دانشجویان تحصیلات کارشناسی ارشد پس از حضور دانشجویان مقطع دکترا، ادامه داد: برای دروس عملی مقطع کارشناسی  نیز برنامه‌ریزی‌هایی  انجام شده است، در هفته‌های چهارم و پنجم بعد از شروع ترم آن‌ها، یک  الی دو هفته کلاس‌های عملی برای آن‌ها طبق نوبت و گروه‌بندی‌ها برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حضور دانشجویان در کلاس‌ها به شرط دریافت دو دز واکسن است،  خاطرنشان کرد: توصیه خود دانشگاه این است که  به ویژه برای دروس عملی، آموزش حضوری باشد، بعد از کرونا ما تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری را ادامه خواهیم داد، چرا که برای بعضی از دروس، آموزش‌مجازی رضایت بخش است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday