تسنیم/ به گفته سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری، تعداد خانوارهایی که در منطقه زلزله‌زده کوهرنگ، اسکان اضطراری داده شدند تا روز گذشته ۱۶۰ خانوار بودند که پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته به ۲۰۰ خانوار افزایش پیدا کنند.

خسرو کیانی،  سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: خسارات زلزله کوهرنگ جمع‌بندی و 615 میلیارد تومان برآورد شد که در بخش‌های زیربنایی، مسکونی، معیشتی و کشاورزی بود.
وی افزود: تعداد خانوارهایی که اسکان اضطراری داده شدند تا روز گذشته 160 خانوار بودند اما پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته به 200 خانوار افزایش پیدا کنند.
سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: افزایش تعداد خانوارها در اسکان اضطراری به دلیل پس‌لرزه‌ها و ناامنی حاصل از آن بوده و تعداد زیادی نیز به علت صعب‌العبور بودن منطقه براساس تقاضا به صورت خانه به خانه بررسی و نیروهای امدادی تشخیص اسکان اضطراری می‌دهند که برای آنان عملیات اسکان اضطراری انجام می‌شود.
کیانی با اشاره به زلزله 3.5 ریشتری 16 کیلومتری گندمان در شهرستان بروجن عنوان کرد: این زلزله ساعت 11 دقیقه بامداد امروز در عمق 6 کیلومتری زمین رخ داد و با در نظر گرفتن احتمال پیش‌لرزه به فرماندار و بخشدار و نیروهای امدادی شهرستان اعلام آماده‌باش کردیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این زلزله تاکنون خسارت نداشته و گزارشی از ادامه آن نیز اعلام نشده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday