ایرنا/ مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک همچنان در حیات وحش منطقه سالوک اسفراین این استان قربانی می گیرد و شمار تلفات در حال افزایش است.

حسن پهلوان، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار کرد: محیط بانان در شبانه روز گذشته لاشه ۲ راس از وحوش شامل یک راس قوچ و یک راس میش وحشی که در منطقه سالوک اسفراین بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شدند، شناسایی کردند.
وی افزود: بر این اساس شمار تلفات وحوش در استان بر اثر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک تاکنون  به ۲۳ راس رسیده که بیشتر آن ها از جمعیت بزغاله ها بوده است. 
پهلوان با اشاره به اینکه این بیماری تاکنون در میان جمعیت آهوان تلفات نداشته است، افزود: لاشه‌های جدیدی که شناسایی شده مربوط به هفته جاری است و بر این اساس به نظر می رسد مرگ و میر وحوش در سالوک ادامه دارد.
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای مهار بیماری، آبشخور های منطقه سالوک با مواد ضدعفونی کننده و آهک ضدعفونی شده و این اقدام در سایر مناطق تحت مدیریت این اداره کل در حال انجام است و سایر اقدامات بهداشتی در خصوص مقابله با گسترش بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک انجام شده است.
وی افزود: گشت ها در منطقه حضور داشته و پایش مجموعه سالوک در حال انجام است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today