تسنیم/ نبوده دستگاه دروگر(کمباین) در شهرستان "دره‌شهر" استان ایلام برای برداشت ذرت علوفه‌ای طی روزهای اخیر مشکلاتی را برای کشاورزان این منطقه ایجاد کرده است.

کشاورزان "دره‌شهری" این روزها آماده برداشت ذرت علوفه‌ای از مزارع خود هستند تا در فصل زمستان برای تغذیه دام‌ها از این محصول استفاده نمایند، اما متأسفانه علی‌رغم نیاز مبرم کشور به این محصول که نهاده اصلی دامداری و پرورش طیور شناخته می‌شود نبود ادوات و ماشین‌آلات جهت برداشت این محصول مشکلات بسیاری را برای کشاورزان در پی داشته‌است.
با توجه به بروز خشک‌سالی‌های اخیر و گرانی نهاده‌های دامی که مشکلات بسیاری را برای دامداران و عشایر در پی داشته‌است، برداشت محصول ذرت علوفه‌ای تا حد قابل‌توجهی می‌تواند در تامین نهاده‌های دامی و غذایی دام مؤثر واقع شود ازاین‌رو مسئولان ذی‌ربط باید با تامین ماشین‌آلات و ادوات، کشاورزان را در برداشت محصول و تامین غذای دام‌ها یاری دهند تا در فصل زمستان با بحران کمبود نهاده‌های دامی در استان مواجه نشویم.

گلایه کشاورزان دره شهری
به گفته‌ برخی از ذرت کاران دره‌شهری بیش‌از دو هفته از زمان برداشت محصول آن‌ها می‌گذرد اما متأسفانه نبوده ماشین‌آلات و ادوات جهت برداشت محصول سبب شده حاصل دسترنج چند ماهه آن‌ها در معرض خشکیدگی قرار گیرد.
این کشاورزان از عدم برنامه‌ریزی دستگاه‌های مربوط جهت تامین ادوات و ماشین‌آلات به‌منظور برداشت ذرت علوفه‌ای گلایه‌مند هستند و از مسئولان درخواست دارند هرچه سریع‌تر نسبت‌به تامین ماشین‌آلات جهت برداشت محصول ذرت علوفه‌ای این شهرستان اقدام نمایند.
ذرت علوفه‌ای به‌منظور تامین خوراک دام در اراضی شهرستان دره‌شهر کاشته می‌شود و برداشت این محصول می‌تواند تا حد قابل‌توجهی در رفع مشکل کمبود نهاده‌های دامی تاثیرگذار باشد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/