ایرنا/ معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۴۱۳ هزار و ۸۵۰ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، گفت: ۲۷۰ هزار و ۷۷۳ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۴۳ هزار و ۷۷ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

مهدی دلاوری، معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: اکنون ۶۱ و هفت دهم درصد از جمعیت گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال منطقه کاشان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.
وی افزود: ۲۷۰ هزار و ۵۲۳ نفر از ابتدا شیوع کرونا تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۵۳۹ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این شهرستان‌ها مرخص شده‌اند.
دلاوری ادامه داد: ۳۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۶ بیمار در کاشان و ۷۰ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به بستری موقت ۸۲ بیمار در مرکزهای درمانی این منطقه، گفت:  یک مرد ۶۸ ساله مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مرکز درمانی آران و بیدگل جان باخت.
وی با اشاره به بستری موقت ۲۱ بیمار جدید از ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این منطقه، افزود: ۱۸ بیمار در کاشان و سه نفر در آران و بیدگل بستری هستند.
دلاوری شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۳۷  نفر اعلام و اضافه کرد: ۳۱ نفر از بیماران در کاشان و ۶ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.
به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۲۵ بیمار با سن هفت تا ۹۳ سال در مرکزهای درمانی کاشان و پنج نفر با سن ۳۶ تا ۸۶ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.
وی با اشاره به مراجعه ۳۲۸ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۶ هزار و ۱۹۹ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال(زیر مجموعه) دانشگاه است.
معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت کرونا از آغاز شیوع این ویروس(اسفند ۹۸) تاکنون در این منطقه با ثبت ۱۲۶ مورد جدید به ۵۱ هزار و ۷۶۷ نفر رسید.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today