ایرنا/ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد جزئیات خودسوزی یک فرزند شهید جلوی ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان را تشریح کرد.

سید منصور موسوی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: صبح امروز فرزند یکی از شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری درخواست خود به امور ایثارگران استانداری مراجعه کرد که مسئولان استانداری طی نامه ای، وی را به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارجاع دادند .
وی افزود: این جوان، پس از مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مرحله اول مشکلات وی در حوزه معاونت تعاون مطرح و مورد بررسی قرار گرفت  .
موسوی ادامه داد: او برای بار اول با حضور در پشت بام ساختمان بنیاد شهید تهدید به خودکشی کرد که با تلاش و سرعت عمل همکاران بنیاد و مشاوره های لازم  از بروز آسیب‌ جلوگیری شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با حضور این جوان و اعضای کمیته موارد خاص(کمیته بحران) صورتجلسه‌ای به منظور حل مشکلات وی تدوین شد و ادامه داد: این فرزند شهید پس از خروج از محوطه ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدایت حراست بنیاد به بیرون بدرقه شد.
وی افزود: فرزند شهید بعد از چند دقیقه مجدد در بیرون از فضای بنیاد شهید و جلوی درب اصلی بنیاد شهید اقدام به خودسوزی کرد که متأسفانه در پی این اقدام دچار سوختگی شدید شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وی به‌سرعت به بیمارستان منتقل شد و در حال حاضر اقدامات درمانی برای وی در حال اجراست که امیدواریم شاهد بهبود و سلامت وی باشیم.
در پی بروز این حادثه به منظور پیگیری سریع این موضوع نماینده ویژه دکتر قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شده است.
سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در پی خودسوزی یکی از فرزندان شهدا در استان دستور رسیدگی دقیق موضوع و برخورد با خاطیان و سهل انگاران حادثه را صادر کرد.
احمدزاده روز سه شنبه ضمن ابراز نگرانی و ناراحتی از موضوع پیش آمده، اظهار کرد: فرزندان شهدا میراث ارزشمندی برای نظام و انقلاب هستند و صیانت از آنها دفاع از آرمان های شهدا و انقلاب است.
وی خواستار آسیب‌شناسی ،بررسی دقیق و در اسرع وقت موضوع پیرامون دلایل این خودسوزی‌ شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: پس از بررسی دقیق موضوع، در صورت بی‌توجهی به خانواده شهدا و ایثارگران با مقصران برخورد خواهد شد.
احمدزاده به مسئولان بنیاد شهید استان به صورت جدی تذکر داد و گفت: بی‌توجهی به مطالبات و خواسته های خانواده شهدا به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
وی همچنین خواستار ورود اداره کل بازرسی استان و دادستان مرکز استان و دیگر نهادهای مربوطه به قید فوریت در این خصوص شد و افزود: این مهم باید در اولویت بررسی باشد و نتیجه بررسی در اسرع وقت به استاندار گزارش شود.آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today