ایرنا/ کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته، هوای این استان از امروز مجدد با روند کاهشی مواجه می‌شود و روز جمعه حداقل دما در مناطق سردسیر می‌تواند به صفر و زیر صفر برسد.

حسین سلطانی، کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: توده هوای سرد نشات گرفته از عرض‌های شمالی از روز دوشنبه هفته جاری وارد منطقه و استان شده است و میزان دمای هوا می‌تواند بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افت پیدا کند.
وی با بیان اینکه میزان دمای فعلی شهر زنجان(مرکز استان زنجان) ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر است که در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با میزان دمای صفر درجه و گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز با دمای ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقطه استان زنجان بودند.
سلطانی با اشاره به اینکه امروز صبح زنجان با دمای ۳+ درجه سانتیگراد به عنوان سومین استان خنک کشور به ثبت رسید، تصریح کرد: شهر کرد با دمای ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر و همدان نیز با دمای ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب نخستین و دومین مرکز استان سرد کشور گزارش شد.
وی افزود: صبح امروز چهارشنبه آسمان زنجان صاف تا قسمتی ابری بوده و از بعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید همراه می‌شود که عصر نیز بر اساس پیش بینی های صورت گرفته احتمال بارش های رگباری پراکنده توام با رعد و برق وجود دارد.
سلطانی اظهار کرد: اوایل وقت فردا پنجشنبه ۲۹ مهرماه احتمال بارش های پراکنده باران در برخی از مناطق این استان وجود دارد و برای روز جمعه نیز بارندگی پیش بینی نمی شود اما احتمال اینکه محصولات کشاورزی و باغی دچار سرمازدگی و خسارت شود وجود دارد.   

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today