باشگاه خبرنگاران/ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تولید سالیانه چهار هزار تن گل محمدی در این استان خبر داد.

محمد صالح احمدی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سالیانه در سطح استان کردستان چهار هزار تُن گل محمدیِ‌تر تولید می‌شود که برای برای تبخیر و گلابگیری مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: استان کردستان در زمینه گلاب و گل‌محمدی  صادراتی ندارد و تولید آن بیشتر برای مصارف استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
احمدی با اشاره به فعالیت ۳ واحد صنعتی گلاب گیری در سطح استان، ادامه داد: سالیانه یک هزار و ۲۱۰ تن گلاب در شهرستان‌های سنندج، دهگلان و مریوان تولید می‌شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد:سطح زیرکشت گل محمدی در مزارع و حاشیه باغات سطح استان به صورت پراکنده ۲۵۰ هکتار و بیشترین سطح زیر کشت مربوط به شهرستان‌های مریوان، دهگلان و بانه است.
وی با اشاره به این که ۲۵ واحد گلاب گیری با مجوز مشاغل خانگی به صورت سنتی در سطح استان فعالیت می کنند، اظهار کرد: در سال گذشته جهت حمایت از فعالان و بهره‌برداران گیاهان دارویی به متقاضیان این استان از محل تبصره ۱۸ تحت عنوان صندوق کارآفرینان امید تسهیلات با نرخ سود چهار درصد، به ویژه در زمینه گل محمدی پرداخت شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online