اوشیدا/ امام جمعه شهرکهک زهک گفت: خوشبختانه با گذشت بیش از چهار دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی امروز تمدن اسلامی شکل گرفته است که باید در سراسر جهان اسلام گسترش یابد.

مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه شهرکهک زهک اظهار کرد: امت اسلامی یک ید واحد هستند که با اتحاد و وحدت می توانند قدرتمندترین دسیسه های دشمن را هم خنثی کنند.
وی افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی همواره بر پرهیز از تفرقه بین مسلمانان و ایجاد وحدت و اتحاد تاکید داشت که امروز به وضوح معنای دقیق آن را درک می کنیم.
مولوی درواخ تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را بر ایجاد شکاف و فاصله بین جهان اسلام کرده که به گونه ای در برخی از کشورهای عربی موفق نیز شده است.
امام جمعه شهرکهک زهک ادامه داد: امروز ضعف برخی از کشورهای عربی حکام آنها هستند که باید اختلافات را کنار بگذارند و زیر یک پرچم با نام اسلام کشور خود را مدیریت کنند.
مولوی درواخ خاطرنشان کرد: خوشبختانه با گذشت بیش از چهار دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی امروز تمدن اسلامی شکل گرفته است که باید در سراسر جهان اسلام گسترش یابد.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران پایه گذار بیداری اسلامی در جهان بود که امروز باعث شده است تا وحدت بین شیعه و سنی افزایش یابد.
امام جمعه شهرکهک زهک گفت: بسیاری از افراد وحدت بین مسلمانان را وارونه جلوه می دهند، بنابراین باید گفت که منظور از وحدت، وحدت مذاهب نیست اتحاد و یکپارچگی بین مذاهب است.
مولوی درواخ خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان نماد وحدت در کشور است، چراکه به دلیل همدلی و اتحاد شیعه و سنی در این استان صحنه های زیبایی شکل می‌گیرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today