ایرنا/ سرپرست جدید شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های سازمان منطقه آزاد کیش گفت: رفت وآمد مسافران داخلی در فرودگاه این جزیره طی نیمه اول سال ۲۳ درصد افزایش یافته است.

عزت الله محمدی، سرپرست جدید شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: نیمه نخست سال جاری نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه بین المللی کیش به دلیل بهبود وضعیت از لحاظ همه گیری ویروی کرونا با ۷۱ درصد افزایش از ۶ هزار و ۷۲۰ پرواز مدت مشابه سال گذشته به ۱۱ هزار و ۵۲۵ مورد رسیده است.
وی اضافه کرد: تردد مسافران داخلی نیز با ۲۳ درصد افزایش از ۷۴۲ هزار نفر مدت مشابه سال ۱۳۹۹ در نیمه نخست سال جاری به یک میلیون ۴۰ هزار  نفر رسیده اما تردد مسافران خارجی در این بازه زمانی از ۹۳ نفر نیمه اول سال گذشته به ۵۲ نفر رسیده که ۴۲ درصد کاهش دارد.
محمدی با اشاره به اینکه بیشترین پرواز های انجام شده در فرودگاه بین المللی کیش توسط شرکت های هواپیمایی کیش ایر، زاگرس، ماهان و ایران ایر انجام شده است افزود: نصب تجهیزات جدید هوا نوردی، پذیرش پرواز های خارجی، ایجاد آسمان فضای باز، تکمیل طرح سوخت رسانی فرودگاه  و تجهیز و بهره داری از ترمینال جدید از برنامه های محوری در حوزه فرودگاه است.
سرپرست جدید شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تردد مسافران از بندرگاه کیش هم گفت: در این بخش نیز نیمه نخست امسال ۹۶ هزار و ۶۷۳ نفر مسافر از بندرگاه جزیره رفت وآمد کرده اند که بیش از ۲ برابر ۴۶ هزار و ۱۰۵ نفر سال گذشته است.
وی یادآور شد: در این مدت از طریق بندرگاه ۴۵۱ هزار تن کالا به جزیره وارد و ۹۲ هزار تن کالا نیز خارج شده که به ترتیب در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش و ۷۳ درصد افزایش داشته است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today