ایلنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براساس هشدار زرد هواشناسی و ورود سامانه هوای سرد به استان لازم است کشاورزان و دامداران برای جلوگیری از خسارات احتمالی تهمیدات لازم را در نظر داشته باشند.

قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با اشاره به کاهش دما و هشدار هواشناسی اظهار کرد: لازم است دامداران و عشایر نسبت به جابه جایی دام‌ها به فضای مسقف و همچنی ذخیره سازی سوخت و تنظیم دمای واحدها اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین ادامه داد: کاهش محسوس دما در استان از امروز آغاز شده و تا پایان روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت و با وزش بادهای نسبتا شدید، مه و بارش‌های پراکنده همراه خواهد بود.
وی عنوان کرد: باتوجه به وضعیت جوی لازم است زنبورداران، گلخانه داران و صاحبان پرورش طیور نیز اقدامات لازم برای تنظیم دمای واحدها انجام دهند، همچنین کشاورزان نیز باید باقی مانده محصولات خود را جمع آوری کنند.
مهدیخانی گفت: از تمام هم استانی‌ها درخواست داریم با توجه به هشدارهای مدیریت بحران در پایان هفته از حضور در ارتفاعات اجتناب کرده و در هنگام رانندگی نیز اصول ایمنی را رعایت کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today