ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در رابطه با تامین نیروهای متخصص، سهمیه خوبی برای کل استان خراسان جنوبی تخصیص داده شده و در حال پیگیری هستیم که هرچه سریع‌تر در آبان ماه توزیع متخصصان انجام شود.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز گذشته ۲۷ مهرماه در نشست بررسی مشکلات و چالش‌های شبکه بهداشت و درمان فردوس در محل فرمانداری این شهرستان، بیان داشت: در یک سال و نیم گذشته برای مدیریت، کنترل و مراقبت در مقابله با بیماری کرونا همه پای کار بودند.
وی با اشاره به رشد، توسعه و پیشرفت چشمگیر شهرستان فردوس در حوزه‌های مختلف سلامت اعم از بهداشتی، درمانی، آموزشی و... افزود: از این جهت مقایسه فردوس با سایر شهرستان‌هایی که به لحاظ جمعیت، وسعت و سایر شاخصه‌ها هم رده این شهرستان هستند کار سختی نیست و اگر به نوبه خود سهمی در رقم خوردن این اتفاقات خوب داشته‌ایم باعث خوشحالی ما است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه اولویت ما نگاه عدالت محور برای توسعه متوازن همه شهرستان‌های استان است، تصریح کرد: نگاه عدالت محور برای توسعه متوازن همه شهرستان‌های استان در حوزه‌های مختلف از اولویت‌های دانشگاه در سالیان اخیر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس تلاش کردیم تا همه شهرستان‌های استان برحسب شرایطی که دارند بتوانند خدمات خوب و مطلوبی را ارائه کنند و تا وقتی که باشیم با تلاش و پیگیری‌هایی که بوده و خواهد بود سعی میکنیم همچنان بهترین اتفاقات خوب و ممکن رقم بخورد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره‌ای گذرا به پروژه‌های فردوس اعم از کلینیک تنفسی بیمارستان حضرت رسول(ص)، دستگاه اکسیژن ساز، بخش ای سی یو ۲ و پی ای سی یو، جایگاه سوخت بالگرد، دستگاه‌های ماموگرافی، ویدئو اندوسکوپ opg، تلی مدیسین، بانک خون، و سایر پروژه‌هایی که امروز برای استفاده مردم این منطقه راه اندازی شد، تصریح کرد: از این بابت بیشترین سهم خوشحالی و خرسندی را ما داریم که بالاخره یک گوشه مهمی از کار دست ما بوده و تلاش کردیم که این رویدادهای خوب خستگی را از تن ما بیرون کند و شک نداشته باشید که اگر تمامی امکانات، تجهیزات، نیروی تخصصی که مورد نیاز بوده و به حق هم است و ما موظفیم پیگیری کنیم و تامین شود، در درجه اول افتخاری برای ما است که تلاش کردیم این اتفاقات خوب رقم خورد.
دهقانی با اشاره به شرایط کشور، مسائل اقتصادی و مشکلات عدیده‌ای به دلیل تحریم‌ها و خباثت دشمنان وجود دارد، گفت: حوزه سلامت نیز در بحث تحریم‌ها مستثنی نبوده و اگر کشور در مسیر تولید واکسن داخلی قرار نمی‌گرفت و برای تامین واکسن به طور کامل به خارج نیازمند بودیم، مطمئنا بیشتر از این اثرات آن را می‌دیدیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today