ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: روزهای پایانی هفته جاری گذر موج ناپایدار و سردی دراین استان خواهیم داشت که با وزش باد شدید همراه است.

محمدرضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اظهار کرد: براساس هشدار هواشناسی سطح زرد و تحلیل آخرین الگوهای های پیش‌یابی این موج ناپایدار از امروز  تا جمعه ۳۰ مهرماه در منطقه البرز  فعال خواهد بود.
وی ادامه داد: در نتیجه گذر موج ناپایدار و سرد در روزهای پایانی این هفته البرز وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک، بارش پراکنده باران به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، ارتفاعات جاده چالوس و محور طالقان در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف، یخبندان سطح جاده مورد انتظار است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بیان کرد: آسیب به سازه‌های سست و موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، سقوط اجسام از ارتفاع، شکسته شدن درختان، کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات ناسالم برای تمام گروه ها به دلیل خیزش گرد و خاک از اثرات این مخاطره طبیعی است.
فلاح نژاد گفت: کاهش میدان دید، لغزندگی و یخبندان سطح جاده، اختلال در تردد جاده‌ای منطقه البرز از دیگر اثرات گذر موج ناپایدار و سرد در این استان است.
محکم کردن سازه‌های سست و موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره و درختان، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، احتیاط در تردد و توقف حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی از توصیه های مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز برای پیشگیری از بروز انواع خسارت ها در این زمینه بود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday