ایرنا/ کیفیت نان در شهر پلدختر و برخی روستاهای اطراف آن طی ماه‌های اخیر کم شده است به نحوی که بسیاری از شهروندان رضایت چندانی ندارند و خواستار توجه بیشتر نانوایی‌ها و افزایش نظارت‌ها هستند.

مردم پلدختر نسبت به کیفیت نان به عنوان نیاز اولیه و یکی از اقلام ضروری هر روز سبد غذایی رضایت چندانی ندارند و خواستار نظارت بیشتر و برخورد جدی تر مسوولان این حوزه با نانوایی های متخلف هستند.
گلایه مندی مردم پلدختر از عملکرد نانوایی ها به جایی رسید که امام جمعه این شهرستان نیز هفته گذشته در خطبه های نمازجمعه از کیفیت نامطلوب نان در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: اغلب مردم شهر از وضعیت نانوایی ها رضایت ندارند که مسوولان و متولیان امر باید فکر اساسی به حال قوت غالب مردم کنند.
حجت‌الاسلام سید محسن موسوی با بیان اینکه ساعات پخت نانوایی های پلدختر خارج از برنامه است اظهار داشت: همچنین بی کیفیتی نان در کنار این امر موجب اعتراض مردم شده است که با مراجعه به دفتر امام جمعه پلدختر هم این نارضایتی را اعلام کردند.
یکی از شهروندان پلدختری هم گفت: حذف نان در سفره بسیاری از ایرانیان امکان پذیر نیست که متاسفانه در پلدختر با درجه و کیفیت بسیار پایین به دست مردم می‌رسد که نیاز به رسیدگی و نظارت دارد.
صبا محمودوند افزود: نان از دیرباز به ویژه از دیدگاه لرستانی ها برکت خدا است که نباید دور ریخته شود اما به دلیل کیفیت بسیار پایین و غیرقابل استفاده بودن آن در پلدختر، مردم چاره‌ای جز دور ریز آن ندارند.
یکی دیگر از شهروندان پلدختر گفت: متاسفانه روز به روز از اندازه نان نانوایی‌های این شهر کاسته می‌شود همچنین با توجه به کیفیت پایین، نان خریداری شده تا زمان رسیدن به منزل به دلیل نازکی بسیار به مشتی نان خشک تبدیل می شود.
علی عزیزی افزود: در چنین شرایطی حجم بالای نانی که از نانوایی‌های پلدختر به قیمت هر قرص سنگک یکهزار و ۵۰۰ تومان و لواش ۱۳۵ تومان خریداری می‌شود، برای مصرف حیوانات وارد کیسه دوره گرد محل شود و البته قشرکم‌درآمد جامعه نیز از نظر مالی متضرر می شوند.
شهروند دیگری نیز می گوید: مدت‌هاست نان را در هر یک از نانوایی های پلدختر تهیه می کنم کیفیت پایینی دارد که از مسوولان انتظار می رود با حضور میدانی و تذکر جدی، این معضل را بررسی و رفع نمایند.
سعید رستگار اظهار کرد: نان نیاز اولیه و هر روز مردم است اما به نظر می رسد برخی نانوایی ها به اندازه کافی پخت نمی کنند، نان برخی نیز خمیری و سیاه رنگ است، همچنین ساعت و زمان کار نانوایی ها نیز رعایت نمی‌شود و برخی با فعالیت خودسرانه و به دور از برنامه موجب سرگردانی همشهریان شده اند.
وی ادامه داد: به نظر می رسد رعایت نکردن ساعت کار و فروش آرد به قیمت آزاد از چالش هایی است که در سایه بی توجهی و عدم نظارت برکار نانوایی ها در شهر و برخی روستاهای پلدختر ایجاد شده است.
یکی از اهالی روستای "پاعلم" پلدختر نیز از بی کیفیتی نان در این روستا گلایه مند است و می گوید: وضعیت نانوایی‌ها در این روستا به گونه‌ای است که از هر هفت نان پنج قرص، به علت بی کیفیتی دور ریخته می شود و در چنین شرایطی کمتر دیده می شود نظارتی بر فعالیت و کار نانوایی ها صورت گیرد.
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر نیز با تایید بی کیفیتی نان در شهر پلدختر، نادیده گرفتن ساعات پخت و خام فروشی آرد از سوی برخی نانوایی ها گفت: این اداره از طریق گشت های مشترک با تعزیرات حکومتی، فرمانداری، غله، جهادکشاورزی و اتحادیه نانوایان به طور مستمر بر فعالیت نانوایی های سطح شهرستان نظارت دارد که طی روزهای اخیر نیز این گشت ها شدت بیشتری گرفته است.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy