ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه، گردش بیماری کووید-۱۹ در جامعه متوقف نشده و همچنان شاهد ابتلای شمار قابل توجهی از شهروندان به این بیماری هستیم، از مرگ ۱۵ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز چهارشنبه ۲۸ مهر در جمع خبرنگاران بیان داشت: با انجام یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۹۶ تست تشخیصی مولکولی و ۲۰۷ هزار و ۷۴۴ مورد تست سریع در استان فارس، در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۶ هزار و ۶۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
وی با یادآوری اینکه با جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶۸۶۲ نفر از یبماران فوت کردند، گفت: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند ۱۷۷۳ نفر هستند که از این تعداد، ۱۹۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
او با بیان اینکه تاکنون ۴۵۲ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران تاکنون بهبود یافته‌اند، از مراجعه هزار و ۴۶۹ بیمار مشکوک و دارای علائم کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس خبر داد و توصیه کرد: ویروس در حال چرخش در سطح جامعه است و ضرورت دارد برای قطع زنجیره انتقال بیماری، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به کروناویروس، به پزشک خانواده خود و مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.
همتی با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون و ۸۵۸ میلیون و ۸۲۶ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۶۲ دُز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۴۸ هزار و ۲۳۷ دُز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به چهار میلیون و ۶۸۲ هزار و ۳۸۸ دُز رسید.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با توجه به تعداد مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس در سطح استان و موجودی کافی واکسن، از هم استانی هایی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند، خواست هر چه زودتر برای این امر اقدام کنند.
همتی خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) و تشویق مردم به دریافت واکسن علیه کروناویروس، از روز پنج شنبه ۲۹ مهر تا یکشنبه دوم آبان در مراکز واکسیناسیون شیراز، روزانه پنج دستگاه دوچرخه به قید قرعه به دریافت کنندگان واکسن اهدا می شود.


آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online