ایسنا/ محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست دیواندره با رصد،کنترل و پایش مستمر زیستگاه های حوزه استحفاظی به ویژه منطقه حفاظت شده چهل چشمه و سارال، دو نفر خاطی را که اقدام به قطع ۳ اصله درخت خودرو بید کرده بودند شناسایی و دستگیر کردند.

مسعود عسگری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در جریان گشت و کنترل منطقه و پایش زیستگاههای منطقه حفاظت شده استان، مشاهده کردند که دو نفر بدون هرگونه مجوز قانونی مبادرت به قطع سه اصله درخت بید خودرو کرده و به قصد قاچاق و انتقال، آنها را قطعه قطعه می کردند.
وی تصریح کرد: درختان قطع شده از نوع خودرو و منابع ملی در منطقه حفاظت شده بود و از این خاطیان علاوه بر درخت‌ها تعداد یک اره برقی نیز کشف و توقیف شد و پرونده آنها برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.
عسگری افزود: هر گونه برداشت بدون ضابطه از منابع ملی و بهره‌برداری از آن در مناطق بدون مجوز قانونی ممنوع است و وفق قوانین و مقررات مربوطه با افراد خاطی برخورد می شود.
شایان ذکر است که درختان کارخانه های سازنده اکسیژن هستند و با جذب دی اکسیدکربن عملکردی حیاتی برای کاهش آلودگی و تلطیف هوا دارند و به عنوان تثبیت کننده خاک نقشی اساسی در جلوگیری از ایجاد سیل در طبیعت ایفا می کنند؛ اما متأسفانه افراد سودجو حتی به این درختان هم رحم نمی کنند و کمر همت بسته اند تا این ارزش های حیاتی را ریشه کن کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online