باشگاه خبرنگاران/ طرح بلوارشهیدان برقعی با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل قرارگیری مسجد امام زین العابدین (ع) در مسیر طرح ،متوقف شده است.

علیرضا رشیدپور،معاون امور زیربنایی شهرداری منطقه یک قم با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی طرح بلوار شهیدان برقعی اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن مسجد امام زین العابدین (ع) در مسیر طرح ،ادامه کار ساخت بلوار متوقف شد.
او افزود: مسجد امام زین العابدین قم مسجدی تاریخی است که در سال ۹۸ از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان میراث ملی به ثبت رسیده است.
رشیدپور افزود: مصوبه اجرای طرح شهیدان برقعی در دل طرح تفصیلی شهرداری منطقه یک قرار دارد که در سال۹۶ مصوب شد.
او تصریح کرد: این درحالی است که مدیرکل وقت میراث فرهنگی و گردشگری ذیل طرح مصوب سال ۹۶ را امضا کرده و در سال ۹۸ یعنی دو سال بعد با ثبت میراث شدن مسجد هم موافقت کرده است.
اما معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گفت: از همان زمان شروع طرح با شهرداری مکاتبه شده و بافت‌های تاریخی در مسیر طرح معرفی شده است.
عمار کاووسی با بیان ناهمخوانی طرح شهیدان برقعی با ضوابط عمومی بافت تاریخی افزود: ضوابط عمومی حفاظت از بافت تاریخی مصوبه سال ۸۱ است.
او گفت: هنوز امکان آن وجود دارد که با اصلاح طرح هم بلوار اجرا شود و هم  اثر تاریخی مسجد امام زین العابدین(ع) باقی بماند.
گفتنی است :این ناهماهنگی بین شهرداری و میراث فرهنگی سبب شده ساکنان و مجاوران طرح شهیدان برقعی از گرد و خاک و رفت و آمد‌های غیراصولی در محیط کارگاهی گله‌مند باشند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday