ایرنا/ مجید کریمی و رامین علیزاده ۲ ورزشکار رزمی کار گیلان به اردوی تیم ملی موی تای کشور راه یافتند.

مجید کریمی و رامین علیزاده از استان گیلان با درخشش در رقابت های موی تای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در  زنجان ، جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کردند.
در پایان این دوره از مسابقات، مجید کریمی رزمی کار استان گیلان با برتری برابر همه رقبای خود مقام قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد و رامین علیزاده نیز با قرارگرفتن روی سکوی نایب قهرمانی، مدال نقره این دوره از مسابقات را تصاحب کرد.
همچنین سینا فتحی ، متین پناهنده و نیما مرادی دیگر ورزشکاران رزمی کار گیلانی حاضر در رقابت های موی تای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در نهایت موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز شدند.
در رقابت‌های موی تای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی، ۶۴۰ ورزشکار رزمی کار از سراسر کشور  به مدت پنج روز در زنجان با هم به رقابت پرداختند که در نهایت نفرات اول و دوم هر وزن، به اردوی تیم ملی راه یافتند.
موی تای مبارزه تایلندی است که این رشته ورزشی دارای قدمتی بیش از  ۲ هزار سال در کشورهای تایلند ، میانمار، کامبوج و مالزی است و ورزش ملی تایلند و یکی از مهم‌ترین سمبل‌های فرهنگی این کشور محسوب می شود.
رشته رزمی موی تای توسط محمد آقاتوحیدی در ایران بنیان‌گذاری و در فدراسیون ورزش‌های رزمی ثبت شد. ریاست سبک به آقای حمداله عبادتی واگذار شد، سپس در سال ۸۹ توسط جواد نصیری به سطح انجمن موی تای ارتقاء یافت و هم اینک در فدراسیون انجمن‌های ورزشی فعالیت دارد.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today