ایسنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، استان گیلان را چهارمین استان پرتردد کشور در نیمه نخست سال جاری دانست و گفت: طی این مدت شاهد تردد ۱۴ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۹۰۷ وسیله نقلیه در محورهای استان بودیم.

فریبرز مرادی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به وضعیت تردد در محورهای استان گیلان طی نیمه نخست امسال، اظهار کرد: طبق آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار نصب شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان طی این مدت هفت میلیون و ۳۰۷ هزار و ۵۴۱ وسیله نقلیه وارد استان شده است.
وی با بیان اینکه در مدت مذکور هفت میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۶۶ وسیله نقلیه از استان خارج شده است، افزود: مقایسه آمار ورود - خروج استان در مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده یک درصد افزایش در ورود به استان و یک درصد کاهش در خروج از استان است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: همچنین آمار ورود - خروج استان در مدت مشابه سال ۹۸ نشان دهنده ۳۲ درصد کاهش در ورود به استان و ۳۵ درصد کاهش در خروج از استان است.
مرادی، با بیان اینکه طی مدت مذکور بیشترین میزان ورودی از طریق محور رامسر - چابکسر با تعداد دو میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۷۲ وسیله نقلیه بوده است، خاطرنشان کرد: پس از آن محور آزادراه قزوین - رشت با دو میلیون و ۵۰۴ هزار و ۸۰۰ وسیله نقلیه بیشترین ورودی به استان را داشته است. همچنین بیشترین میزان خروجی از استان از طریق محور چابکسر - رامسر با تعداد دو میلیون و ۶۰۹ هزار و ۸۰۰ وسیله نقلیه می باشد.
وی استان گیلان را چهارمین استان پرتردد کشور در نیمه نخست سال جاری دانست و بیان کرد: طی این مدت متوسط تردد در ساعت ۵۰۴ وسیلعه نقلیه بوده است.