پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: با افزایش تعداد کاربران و افزایش ضریب نفوذ اینترنت و ناآگاهی برخی از شهروندان، شاهد افزایش میزان جرائم سایبری در سطح استان گلستان هستیم.

سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان با حضور در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی، سلامت،زنان و خانواده در سالن جلسات استانداری گلستان، وضعیت فضای مجازی و جرائم سایبری در سطح استان را تشریح کرد.
سرهنگ ابراهیم پرسا در این نشست اظهار کرد: بسیاری از کاربران سواد و دانش سایبری کافی ندارند و بیش‌ازحد به فضای مجازی اعتماد می‌کنند و گرفتار سودجویان و مزاحمان اینترنتی می‌شوند. 
وی گفت: با افزایش تعداد کاربران و افزایش ضریب نفوذ اینترنت و ناآگاهی برخی از شهروندان، شاهد افزایش میزان جرائم سایبری خصوصاً هتک حیثیت و جرائم علیه افراد و مزاحمت‌های اینترنتی، در سطح استان گلستان هستیم.
این مقام مسئول افزود: برای کاهش آسیب‌های فضای مجازی، ضروری است مدیران همه دستگاه‌های مسئول در این حوزه  با جدیت بیشتری ورود کنند و برابر وظایف محول شده، در افزایش سواد رسانه‌ای شهروندان و کنترل آسیب‌های این حوزه، سهیم باشند. 
رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه ضمن بیان پیشنهادات و انتظارات پلیس فتا از دستگاه‌های اجرایی  استان، خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه فضای مجازی گردید.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today