صدا و سیما/ پلیس فتا استان کرمانشاه از کاربران خواست برای جلوگیری از هک شدن در شبکه های اجتماعی به نکات امنیتی توجه کنند.

سرهنگ علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه هک شدن شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی افزایش یافته است بیان داشت: مجرمان پس از اقدام به هک پیام‌هایی مبنی بر درخواست کمک مالی به دلایلی همچون سانحه رانندگی، بستری شدن در بیمارستان با ذکر مبلغ و شماره حساب به‌ دوستان و دنبال کننده‌های خود ارسال می‌کنند.
سرهنگ کسانی گفت: دوستان و آشنایان فرد هک شده پس از دریافت پیام با این تصور که دوستشان دچار مشکل شده است اقدام به واریز وجه درخواستی به شماره حساب اعلامی می‌کنند.
وی گفت: در بررسی هامشخص شد که استفاده از کلمات عبور قابل حدس مانند کد ملی، شماره شناسنامه و شماره همراه  بدون استفاده از ایمیل پشتیبان به مهم‌ترین عامل هک حساب کاربران تبدیل ‌شده است.
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: در روش دیگر مجرمان به بهانه‌های مختلف همچون برنده شدن در جایزه و افزایش تعداد دنبال کننده اقدام به دریافت رمز عبور  کاربران می‌کنند.
سرهنگ کسانی به کاربران توصیه کرد: از رمز‌های پیچیده استفاده کنند و این رمز را در اختیار دیگران قرار ندهند.
وی افزود: با فعالسازی رمز دو مرحله‌ای امنیت حساب کاربری خود را تا حد ممکن بالا برده و با قرار دادن ایمیل پشتیبان در صورت هک شدن به بازگشت حساب کاربری خود امیدوار باشند.
وی اظهار داشت: در صورت دریافت پیام کمک مالی برای اطمینان با فرد مورد نظر تماس گرفته و از صحت درخواست پیام مطمئن شوند.
سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today